بازتاب نیوز

هندوستان پیروزی دوباره اشرف غنی را تبریک گفت

١ حوت ١٣٩٨ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: وزارت خارجه هندوستان با نشر خبرنامه‌ای، انتخاب دوباره محمداشرف غنی را به عنوان رییس جمهور افغانستان تبریک گفته و اعلام کرده که این کشور آماده همکاری با دولت جدید افغانستان است.

مقام‌های هندی ابرازی امیدواری کرده که دولت جدید افغانستان و همه رهبران سیاسی افغان به منظور تقویت وحدت ملی و حمایت از حقوق و منافع همه اقشار این کشور تلاش کنند.

وزارت خارجه هندوستان به روز پنج‌شنبه، اول حوت، با نشر خبرنامه‌ای گفته که هند از برگزاری و اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان استقبال کرده و از آرمان‌های دموکراتیک مردم افغانستان حمایت می‌کند.

وزارت خارجه هند گفته که این کشور متعهد است در راستای مبارزه با مشکل تروریزم و بهبود روابط استراتیژیک دو کشور با دولت آینده افغانستان همکاری کند.

هندوستان همچنان از روند صلح به رهبری افغان‌ها ابراز حمایت کرده است.

پیش از این اتحادیه اروپا نیز پیروزی اشرف غنی را تبریک گفته و تأکید کرده است که آماده همکاری با حکومت آینده است.

دفتر هیات معاونت ملل متحد در افغانستان (یوناما) نیز با آن‌که‌ بر حل هر گونه مشکل مرتبط به روند اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری در مطابقت با قانون تاکید کرده اما گفته که این سازمان آماده است با دولت آینده همکاری کند.

کمیسیون مستقل انتخابات روز سه‌شنبه، بیست‌ونهم دلو، با اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری، محمداشرف غنی را پیروز این انتخابات اعلام کرد. آقای غنی در این انتخابات ۵۰.۶۴ درصد آرا را به دست آورده است. اما عبدالله عبدالله رقیب او گفته که نتیجه را قبول ندارد و در انتخابات تقلب صورت گرفته است.

لینک اصلی: https://8am.af/india-congratulated-ashraf-ghani-on-victory-again/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading