بازتاب نیوز

عبدالله به اتحادیۀ اروپا: خلاف اصول برخورد نکنید

١ حوت ١٣٩٨ سلام وطندار


نخستین واکنش خارجی نسبت به نتیجۀ انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان با واکش عبدالله عبدالله روبه‌رو شد.

عبدالله عبدالله، رئیس دستۀ انتخاباتی ثبات و همگرایی در واکنش به پیام تبریکی مسئول سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا که در آن از پیروزی آقای غنی در انتخابات ششم میزان سخن رفته است، با نشر پیام اعتراضی نوشته که پیام تبریکی جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خلاف توقع مردم افغانستان، دسته‌های انتخاباتی و برخلاف موضع‌گیری بی‌طرفانۀ این نهاد است.

در این نامه که امروز (پنج‌شنبه، اول حوت) نشر شد، آقای عبدالله نوشته است که کمیسیون‌های انتخاباتی خلاف اصول و پروسۀ مردم‌سالاری یک کاندید را برندۀ دور اول انتخابات اعلام کردند که نتایج آن مورد قبول مردم افغانستان نیست.

او در بخشی از این پیام از همکاری اتحادیۀ اروپا در نوزده سال اخیر سپاسگزاری کرده است.

آقای عبدالله در آخر این نامه از اتحادیۀ اروپا خواسته است که در مورد پیام تبریکی‌اش توضیح دهد و موضع‌گیری سازندۀ خویش را با مردم افغانستان شریک کند.

جوزف بورل، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز (چهارشنبه، سی‌ام دلو) در یک تماس تلفنی نتیجۀ انتخابات ریاست جمهوری را به محمد اشرف غنی تبریک گفت و تأکید کرد که آمادۀ همکاری با حکومت آینده به رهبری اشرف غنی است.

کمیسیون مستقل انتخابات روز (سه‌شنبه، بیست‌ونهم دلو) محمداشرف غنی را پیروز انتخابات ششم میزان اعلام کرد. بر اساس اعلام نتیجۀ کمیسیون مستقل انتخابات آقای غنی از مجموع کل آرا، ۵۰.۶۴ درصد آرا را به دست آورده است.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=53303

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading