بازتاب نیوز

وزارت انرژی و آب به دو اداره جداگانه تقسیم شد

١ حوت ١٣٩٨ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: مقام‌های وزارت انرژی و آب می‌گویند که بر اساس حکم محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور، وزارت انرژی و آب به دو اداره جداگانه تقسیم شده است.

ششمین کنفرانس توسعه و مدیریت منابع آبی افغانستان امروز پنج‌شنبه، اول حوت، در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد و در این نشست، حکم رییس جمهور در مورد تقسیم وزارت انرژی و آب نیز همگانی شده است.

احمدسیر نیک‌زاد، سخنگوی وزارت انرژی و آب به روزنامه ۸ صبح گفت که بر اساس این دستور رییس جمهور قرار است وزارت انرژی و آب به دو اداره جداگانه، «اداره ملی تنظیم امور آب» و «اداره تنظیم خدمات انرژی برق» تقسیم شود.

او گفت که قرار است برخی از اداراتی که در قسمت تنظیم امور آب در ساختار وزارت‌های شهرسازی و اراضی و وزارت زراعت، آب‌یاری و مالداری فعالیت می‌کنند، در چارچوب این اداره مدغم شوند.

بر اساس حکم رییس جمهور، انجینیر خان‌محمد تکل، سرپرست کنونی وزارت انرژی و آب، به عنوان رییس اداره ملی تنظیم امور آب در بست خارج رتبه تعیین شده است.

همچنان به گفته سخنگوی وزارت انرژی و آب، قرار است بخش‌های از شرکت برشنا، نیز در قالب اداره تنظیم خدمات انرژی برق مدغم شود. به گفته وی تا کنون فردی به عنوان رییس این اداره معرفی نشده است.

احمدسیر نیک‌زاد در ادامه گفت که یک ماه فرصت تعیین شده تا روند تقسیم وزارت انرژی و آب به دو اداره جداگانه تکمیل شود.

لینک اصلی: https://8am.af/the-ministry-of-energy-and-water-was-divided-into-two-separate-departments/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading