بازتاب نیوز

اقدام کمیسیون انتخابات کودتا علیه رای شهروندان و دموکراسی نوپای افغانستان است

١ حوت ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

اقدام کمیسیون انتخابات کودتا علیه رای شهروندان و دموکراسی نوپای افغانستان است
حاجی محمد محقق معاون ریاست اجراییه و رهبر حزب وحدت اسلامى مردم افغانستان با زلمی خلیل زاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح در دفتر کارش در قصر مرمرین ملاقات نمود.

 در این دیدار در باره‌ی آخرین پیشرفت ها در مورد صلح، انتخابات ریاست جمهوری و تحولات منطقه ی بصورت مفصل بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در مورد صلح آقای خلیل زاد از پیشرفت های به میان آمده میان امریکا و طالبان، کاهش خشونت و به دنبال آن امضای موافقت نامه میان امریکا و طالبان و موضوعات مرتبط به آن معلومات داد.

همچنان آقای خلیلزاد از  وضعيت پيچيده در مورد نتایج انتخابات  در روز گذشته و پیامدهای ناشى از آن نظر محمد محقق را جویا شد که وی طی صحبتی از تلاش های ارزنده جناب آقای خلیلزاد در راستای مذاکرات و پیشرفت های صورت‌گرفته قدردانی نموده و حمایت همه جانبه خود را از پروسه صلح كه جامع و فرا گير باشد ابراز داشت.

معاون ریاست اجراییه اقدام کمیسیون انتخابات را کودتا علیه رای شهروندان و دموکراسی نوپای افغانستان دانست و تاکید کرد که به اساس آرای بایومتریک تیم ثبات و همگرایی پیروز انتخابات است و  رييس تيم  جناب داكتر صاحب عبدالله عبد الله متعهد  است كه حکومت  را همه شمول  را تشکیل می‌دهد.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/203945/اقدام-کمیسیون-انتخابات-کودتا-علیه-رای-شهروندان-دموکراسی-نوپای-افغانستان

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading