بازتاب نیوز

روسیه در پی جنجالی شدن نتایج انتخابات افغانستان نگران است

٢ حوت ١٣٩٨ آریانا خبر

سخنگوی وزارت خارجه روسیه به روز جمعه گفته است که حکومت اش در رابطه به جنجال های برخاسته از نتایج نهایی انتخابات افغانستان نگران است – جنجال های که میتواند شرایط سیاسی افغانستان را بدتر بسازد.

وزارت خارجه روسیه در اعلامیه ی به روز جمعه سخنان ماریا زاراکووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه را بیان نموده است.

در این اعلامیه آمده است: “بتاریخ ۱۸ فبروری، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلان نمود که به اساس آن اشرف غنی به عنوان رییس جمهور منتخب افغانستان تعیین شد. ما می بینیم که رییس اجرایی حکومت وحدت ملی داکتر عبدالله و رقیب اصلی اشرف غنی این نتایج را به رسمیت نشناخته و تاسیس حکومت موازی را اعلان نموده است. معلومات نشان میدهد که سایر رقبای انتخاباتی نیز ازین تصمیم حمایت مینماید.”

در ادامه اطلاعیه آمده است که: “روسیه در مورد جنجال های این نتایج  نگران است که میتواند شرایط سیاسی افغانستان را بدتر بسازد. تمام این جنجال ها میتواند تاثیر منفی روی شروع گفتگوهای بین الافغانی داشته باشد.”

در آخر دولت روسیه از تمام نیروهای سیاسی افغانستان خواست تا یک راه حل موثر برای شرایط فعلی پیدا کنند. راه حل که علایق مردم افغانستان را در بر گیرد و برای بوجود آوردن صلح دوامدار در افغانستان کمک کند.

لینک اصلی: https://ariananews.af/روسیه-در-پی-جنجالی-شدن-نتایج-انتخابات-ا/?lang=fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آریانا خبر

آخرین خبر ها:

Loading