بازتاب نیوز

غنی: اقدام‌های بعدی در راستای صلح وابسته به نتیجه‌ی کاهش خشونت‌ها است

٢ حوت ١٣٩٨ روزنامه صبح کابل

رییس جمهور غنی از آغاز روند کاهش یک هفته‌ای خشونت‌ها در افغانستان استقبال کرده و می‌گوید که اقدام‌های بعدی در راستای پروسه‌ی صلح وابسته‌ به نتیجه و ارزیابی حکومت و مردم این کشور از هفته‌ی کاهش چشم‌گیر خشونت‌ها خواهد بود.

آقای غنی که در یک پیام تصویری به مناسبت آغاز روند کاهش خشونت‌ها صحبت می‌کرد، گفت که در هفته‌ی پیش‌رو، نیروهای امنیتی به جز طالبان در مقابل سایر گروه‌های تروریستی عملیات شان را ادامه می‌دهند.

او افزود:«نیروهای امنیتی و دفاعی ما در هفته‌ی کاهش خشونت در حال مدافعه‌ی فعال قرار داشته و بجز از طالبان، عملیات شان را در مقابل داعش، القاعده و سایر گروه‌های تروریستی همچنان ادامه خواهند داد. نیروهای امنیتی و دفاعی ما تنها در صورت نیاز به دفاع از خود و مردم افغانستان، دست به اقدام خواهند زد.»

به گفته‌ای رییس جمهور، هرچند کاهش‌ خشونت‌ها از سوی طالبان پیشنهاد شده؛ اما پروسه‌ی صلح به رهبری و مالکیت حکومت افغانستان به پیش خواهد رفت.

آقای غنی، کاهش یک هفته‌ای خشونت‌ها را گامی به سوی صلح و آتش‌بس دایمی در افغانستان عنوان کرده و می‌گوید که تصمیم‌های بعدی در مورد صلح در پایان هفته‌ی پیش‌رو اعلام خواهد شد.

کاهش یک هفته‌ای خشونت در حالی از سوی طالبان آغاز خواهد شد که قرار است تا هشت روز دیگر توافق‌نامه‌ی صلح میان امریکا و این گروه به امضا برسد. امریکا به منظور حصول اطمینان از طالبان خواسته است که برای یک هفته‌ علیه مراکز و تاسیسات نظامی خارجی و داخلی، اماکن عامه و شاهراه‌ها حمله نکنند.

در همین حال گروه‌ طالبان نیز با نشر خبرنامه‌ای از جنگ‌جویان خود خواسته که در جریان هفت روز از عملیات‌های خودسرانه دست بردارند و مطابق به دستور رهبری شان عمل کنند.

لینک اصلی: https://subhekabul.com/خبرها/pres-ghani-reduce-of-violence-taliban/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه صبح کابل

آخرین خبر ها:

Loading