بازتاب نیوز

از آغاز فعالیت دهلیز های هوایی تا کنون بیش از ۱۲ هزار تن کالا به خارج صادر شده است

٦ حوت ١٣٩٨ روزنامه اقتصادی وادصم

وزارت تجارت و صنایع افغانستان اعلام نمود که از آغاز فعالیت دهلیز های هوایی کشور تا کنون، بیش از ۱۲ هزار تن اموال تجارتی به ارزش ۲۸۰ میلیون دالر به کشور های مختلف صادر گردیده است. 

عبدالکریم ملکیار، معین تجارت وزارت تجارت و صنایع در برنامه‌ی “حسابدهی دولت به ملت” گفت که از آغاز فعالیت دهلیز های هوای تا کنون نزدیک به ۱۲ هزار تن کالا به ارزش ۲۸۰ میلیون دالر طی بیش از یک هزار پرواز به کشور های مختلف صادر شده است.

معین تجاری وزارت تجارت و صنایع بیان نمود که ارزش صادرات افغانستان در سال مالی ۱۳۹۸ خورشیدی به یک ملیارد دالر رسیده است و این رقم در سال مالی ۱۳۹۹ به ۱،۵ ملیارد و در سال مالی ۱۴۰۰ به دو ملیارد دالر افزایش خواهد یافت.

وی همچنان علاوه نمود که رشد اقتصادی افغانستان در سال مالی ۱۳۹۹ به بیش از سه درصد خواهد رسید. رشد اقتصادی کشور دو سال پیش ۲،۷ درصد گزارش شده بود و در جریان سال گذشته مالی به ۲،۹ درصد رسید. 

عبدالکریم ملکیار خاطر نشان ساخت که برای رشد سرمایه گذاری ها و بالا بردن تولیدات داخلی در کشور به توزیع زمین در پارک های صنعتی اولویت داده شده است. تا کنون به ۱۷۵ شرکت سند زمین در پارک های صنعتی توزیع گردیده است و ۵۰ شرکت دیگر نیز منتظر تایید اسناد زمین های شان از طرف شورای عالی اقتصاد میباشند.

لینک اصلی: https://dari.wadsam.com/12000-tons-saderat-afghanistan-az-tariq-dahlez-hai-hawaye-233/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اقتصادی وادصم

آخرین خبر ها:

Loading