بازتاب نیوز

تطبیق ۳۲۱۰ پروژه انکشافی توسط وزارت زراعت طی یک سال گذشته

٨ حوت ١٣٩٨ روزنامه اقتصادی وادصم

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری افغانستان از تطبیق ۳۲۱۰ پروژه انکشافی در جریان سال مالی ۱۳۹۸ هجری شمسی خبر داد. این پروژه ها در بخش های مختلف زراعت، آبیاری و مالداری، مصونیت غذایی، رشد و احیای منابع طبیعی و توانمندسازی اقتصادی زنان تطبیق گردیده است.

حشمت الله غفوری، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالدای که امروز (چهارشنبه ۷ حوت) در برنامه “حسابدهی دولت به ملت” صحبت می‌کرد، بیان نمود که وزارت زراعت در سال مالی گذشته در مجموع ۹۱ فعالیت عمده را برنامه ریزی کرده بود که از این جمله ۵۹ فعالیت آن تکمیل شده است.

وی همچنان علاوه نمود که ۱۸ فعالیت دیگر نیز در حال اجرا میباشند، پنج فعالیت آغاز نشده و ۹ فعالیت دیگر که آغاز شده بودند به دلیل مشکلات متوقف شدند.

همچنان، در یک سال گذشته ۷۰ فارم مرغداری بزرگ تجارتی برای سرمایه گذاران و ۸۰ فارم تولید ماهی گرم آبی  و دو فارم تکثیر ماهی تاسیس شده است.

در عین حال، در جریان سال گذشته مالی تولیدات زعفران در کشور ۲۲ درصد افزایش یافته است و همچنان شش مرکز پروسس زعفران ایجاد شده است.

سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در مورد خودکفای و توانمندسازی زنان بیان نمود که در سال گذشته مالی ۳۸۰ زنبور عسل، ۷۰۰ راس بز شیری و ۴۰ رأس گوساله، سه صد بسته وسایل زراعتی و مالداری و ۵ صد دستگاه خشک کننده سبزیجات از سوی این وزارت برای زنان توزیع شده است.   

به گفته سرپرست وزارت زراعت، این وزارت در سال مالی  ۱۳۹۸ از طریق صندوق وجهی زراعت، حدود ۱،۱ میلیارد افغانی را به بیش از ۴ هزار دهقان قرضه داده است. و قرار است در جریان سال جاری میلادی ۱،۵ ملیارد افغانی برای دهاقین قرضه داده شود.

لینک اصلی: https://dari.wadsam.com/tadbiq-3210-proxha-az-soye-wezarat-zeraat-tai-yak-saal-guzashta-626262/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اقتصادی وادصم

آخرین خبر ها:

Loading