بازتاب نیوز

هفت جنگ‌جوی گروه طالبان در انفجار ماین خودشان در بلخ کشته شدند

٨ حوت ١٣٩٨ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: منابع ارتش در شمال کشور اعلام کرده‌اند که در یک انفجار ماین جاسازی‌شده‌ی طالبان در ولسوالی دولت‌آباد ولایت بلخ، هفت جنگ‌جوی این گروه کشته شده‌اند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین در اعلامیه‌ای گفته است که این رویداد بعد از ظهر روز گذشته (چهارشنبه، ۷ حوت) در روستای «یول بُلدی» ولسوالی دولت‌آباد رخ داده است.

براساس این اعلامیه، یک عراده موتر نوع سراچه حامل جنگ‌جویان گروه طالبان با ماین کنار جاده‌ای برخورد کرده است که در نتیجه‌ی آن تمامی سرنشینان این موتر کشته شده‌اند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفته است که این ماین از سوی طالبان در کنار جاده جاسازی شده بود که به جنگ‌جویان خود این گروه تلفات وارد کرده است.

در این انفجار به نیروهای امنیتی و غیرنظامیان هیچ آسیبی نرسیده است.

در یک رویداد دیگر، در نتیجه‌ی درگیری جنگ‌جویان طالب و نیروهای امنیتی در «روستای لرم» ولسوالی مُقر ولایت غزنی، دو جنگ‌جوی این گروه کشته و یکی دیگر آن زخمی شده است.

دفتر والی غزنی گفته است که در نخست طالبان بر پاسگاه نیروهای امنیتی حمله کرده و پس از آن درگیری آغاز شده است.

گروه طالبان تا کنون در خصوص این دو رویداد چیزی نگفته است.

این در حالی است که دوره‌ی کاهش خشونت از اولین ساعات بامداد روز شنبه هفته جاری آغاز شد و امروز وارد ششمین روزش شده است.

مقام‌های دولت افغانستان اعلام کرده‌اند که در پنج روز اول کاهش خشونت، بیش از ۲۰ رویداد مُخل امنیت از سوی طالبان در ولایت‌های مختلف انجام شده است که منجر به کشته شدن ۱۹ نظامی و غیرنظامی و زخمی شدن بیش از ۳۰ نفر دیگر شده است.

طالبان مسئولیت برخی از این رویدادها را به عهده گرفته‌اند.

لینک اصلی: https://www.etilaatroz.com/93694/seven-taliban-fighters-were-killed-in-their-own-landmine-explosion-in-balkh/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading