بازتاب نیوز

وزارت صحت از ثبت ۱۵ مورد تازه مشکوک به ویروس کرونا در کشور خبر داد

٨ حوت ١٣٩٨ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: وزارت صحت عامه‌ی کشور از ثبت ۱۵ مورد مشکوک دیگر ابتلا به ویروس کرونا خبر داده است. این موارد در ولایت‌های هرات، غور، کابل و بغلان به ثبت رسیده و نمونه‌های آن برای تشخیص به کابل فرستاده شده است.

وحیدالله مایار، سخن‌گوی وزارت صحت امروز (پنج‌شنبه، ۸ حوت) گفته است که در هرات سه مورد، در بغلان یک مورد، در غور یک مورد و در کابل ده مورد تازه‌ی مشکوک به ویروس کرونا شناسایی شده است.

آقای مایار توضیح داده است که از این ۱۵ مورد، نتیجه‌ی پنج مورد مشکوک از کابل منفی تشخیص شده و نتیجه‌ی ۱۰ مورد مشکوک دیگر تا ۲۴ ساعت آینده مشخص می‌شود.

به گفته‌ی او، تا کنون ۳۰ مورد مشکوک به ویروس کرونا به لابراتوارهای مرکزی برای تشخیص فرستاده شده که تا کنون ۲۰ مورد آن تشخیص شده است. از این میان، یک مورد آن مثبت و ۱۹ مورد دیگر آن منفی تثبیت شده است.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایران، نخستین‌بار سه مورد مشکوک به این ویروس در تاریخ چهارم حوت در شهر هرات شناسایی و نمونه‌های آن برای تشخیص به کابل فرستاده شد. یک روز پس از آن، وزارت صحت عامه اعلام کرد که از این سه مورد، یکی آن مثبت و دو مورد دیگر آن منفی تشخیص شده است.

از آن روز به بعد گزارش‌هایی از ثبت موارد مشکوک به ویروس کرونا در شماری از ولایات کشور از جمله هرات، غور، هلمند، کابل، بدخشان، بلخ و… منتشر شد، اما وزارت صحت ثبت موارد مشکوک را تنها در ولایت‌های هرات، غور، هلمند، کابل و بغلان را تأیید کرده است.

لینک اصلی: https://www.etilaatroz.com/93720/moph-announced-registration-of-15-newly-suspected-cases-of-coronavirus/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading