بازتاب نیوز

در دورۀ کاهش خشونت‌ها شاهراه‌های کشور امن‌تر بوده‌اند

١٠ حوت ١٣٩٨ طلوع نیوز

شماری از شهروندان کشور که در دورۀ هفت روزۀ کاهش خشونت‌ها، در شاهراه‌های کشور سفر داشته‌اند، می‌گویند که در این دوره این شاهراه‌ها امن‌تر بودند.

دورۀ کاهش خشونت‌ها، روز شنبه (۳حوت) آغاز شد و ساعت دوازده امشب (جمعه، ۹حوت) به پایان می‌رسد.

شماری از شهروندان کشور، می‌گویند که این هفت روز هم‌چون یک فرصتی بود تا بتوانند به دیدار فامیل و تفریح به ولایت‌ها بروند.

نوراکبر ملک‌زاده که دانشجو است، می‌گوید که پیش از دورۀ کاهش خشونت‌ها، جرأت نمی‌توانست که به سفرهای ولایتی برود. او در آخرین روز کاهش خشونت‌ها، برای تفریح با دوستانش به جلال‌آباد رفته‌ بود: «ما با خاطر آرام این‌جا برای تفریح آمده‌ایم و می‌خواهیم لذت ببریم.»

فهیم دانشجوی دیگر نیز که نوراکبر را در این تفریح همراهی می‌کرد، بیان داشت: «امیدوارم این روند [کاهش خشونت‌ها] به یک صلح دایمی مبدل شود.»

نیروهای امنیتی که در مسیر شاهراه جلال‌آباد مأموریت دارند، نیز امیدوار اند که آتش‌بس در کشور تأمین شود.

نذیر، یکی از این سربازان ارتش گفت: «نمی‌دانم که ما نمی‌فهمیم یا آنان [طالبان] هر روز همدیگر ما کشته می‌شود، بیاید بینشینیم با هم گپ بزنیم.»

محمد اکرام، سرباز دیگر ارتش نیز بیان داشت: «آنان [طالبان] چه خواهند که مارا می‌کشند؟»

با این همه، در دورۀ کاهش خشونت‌ها، ولایت هلمند، کابل، کندهار، ارزگان، بلخ، کاپیسا، سمنگان، زابل، فراه، غزنی، لوگر و لغمان گواه رویدادهای امنیتی بودند. بربنیاد آمارهای حکومت، در این رویدادهای امنیتی ۲۱نظامی و پنج غیرنظامی جان باختند.

لینک اصلی: https://tolonews.com/fa/afghanistan/در-دورۀ-کاهش-خشونت‌ها-شاهراه‌های-کشور-امن‌تر-بوده‌اند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از طلوع نیوز

آخرین خبر ها:

Loading