بازتاب نیوز

امریکا میزبانی اجلاس سران آسه‌آن را تعلیق کرد

١٠ حوت ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

امریکا میزبانی اجلاس سران آسه‌آن را تعلیق کرد
با گسترش شیوع ابتلا به ویروس جدید کرونا در بیش از 30 کشور جهان به ویژه افزایش آمار مبتلایان و قربانیان این ویروس کشنده در کشورهایی در شرق و غرب آسیا نظیر چین، کوریای جنوبی، جاپان و ایران، امریکا جمعه 28 فبروری 2020 با ابراز نگرانی از خطر انتشار کرونا، میزبانی اجلاس سران آسه‌آن را تعلیق کرد.

به گزارش منابع خبری، مقامات مطلع آمریکایی جمعه گفتند، آمریکا در سایه افزایش نگرانی‌ها از خطر انتشار ویروس کرونا، میزبانی اجلاس سران کشورهای جنوب شرق آسیا «آسه‌آن» که قرار است در 14 مارچ 2020 در شهر لاس وگاس برگزار شود را به تاخیر خواهد انداخت.   دونالد ترامپ رئيس جمهوری آمریکا پیش‌تر و پس از آن که در اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا در ماه نوامبر گذشته غایب بود از سران 10 کشور عضو این ایحادیه؛ تایلند، اندونزیا، مالزیا، سنگاپور، فیلیپین، برونئی، لائوس، کامبوج، ویتنام و میانمار دعوت کرده بود تا اجلاس سران این اتحادیه را در شهر لاس وگاس آمریکا برگزار کنند.

از سوی دیگر و با انتشار ویروس کرونا در ایتالیا، امریکا جمعه شهروندان این کشور را از سفرهای غیر ضروری به ایتالیا برحذر داشت و گفت که امکان ارائه خدمات درمانی کافی در مناطق متاثر از انتشار ویروس کرونا، محدود است.

در همین رابطه وزارت خارجه امریکا سطح هشدار درباره سفر آمریکایی‌ها به ایتالیا را افزایش داده و از شهروندان این کشور خواست تا ضمن تجدیدنظر در این رابطه، از سفر به ایتالیا خودداری کنند.

شایان ذکر است تاکنون 60 مورد ابتلای به ویروس کرونا در ایالات متحده تشخیص داده شده که 45 تن از آنها کسانی هستند که از شهر ووهان، مرکز ایالت هوبی چین به آمریکا آمده‌اند.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/204483/امریکا-میزبانی-اجلاس-سران-آسه-آن-تعلیق

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading