بازتاب نیوز

کابل: برخی شهروندان کرونا را از ایران به افغانستان آوردند

٦ حمل ١٣٩٩ خبرگزاری آناتولی

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت بهداشت عمومی «صحت عامه» افغانستان امروز چهارشنبه در یک نشست خبری در کابل اظهار داشت: نمونه‌های ثبت شده طی 24 ساعت گذشته نشان می‌دهد که ویروس در جامعه شیوع پیدا کرده و برخی شهروندان که پیشینه سفر به ایران داشته‌اند، به این بیماری مبتلا هستند.

وی افزود، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان اکنون به 79 مورد رسیده‌ که از این میان یک تن دیگر در کابل که کارمند یکی از سفارت‌خانه‌هاست به این ویروس مبتلا شده است. بیشترین مبتلایان ویروس کرونا در هرات است و یک زن 45 ساله امروز بر اثر این بیماری در این ولایت جان خود را از دست داد.

مایار در ادامه اضافه کرد: تاکنون در کابل 7 مورد مثبت از جمله 4 سرباز ماموریت حمایت قاطع ناتو، دو دیپلومات خارجی و یک شهروند افغانستان ثبت شده است.

وی همچنین هشدار داد: در صورت عدم رعایت توصیه‌های پزشکی و بهداشتی برای جلوگیری از ویروس کرونا، این ویروس بیشتر گسترش خواهد یافت.

در این میان کمیسیون جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا (کووید-19) به ریاست سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس محدودیت رفت و آمد در شهرهای هرات، فراه و زرنج وضع کرده است.

رضا باهر، معاون سخنگوی وزارت مهاجران افغانستان اعلام کرده بود که تاکنون دست‌کم 16 مهاجر افغان در ایران در نتیجه بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند و آمار دقیق مبتلایان به بیماری کرونا از اتباع افغانستان در ایران در دست نیست.

فدا محمد پیکان، معاون عملیاتی وزارت بهداشت افغانستان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت که تمامی مبتلایان به این بیماری مهاجران برگشته از ایران هستند و تنها دو مورد در داخل کشور مبتلا به این بیماری شده اند.

لینک اصلی: https://www.aa.com.tr/fa/افغانستان/کابل-برخی-شهروندان-کرونا-را-از-ایران-به-افغانستان-آوردند/1778659

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آناتولی

آخرین خبر ها:

Loading