بازتاب نیوز

ژنرال آمریکایی در افغانستان: به افزایش حملات طالبان پاسخ می‌دهیم

٦ حمل ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «اسکات میلر» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان گفت که ماموریت «حمایت قاطع» نسبت به نیروهای افغان متعهد است و اگر طالبان حملاتش را تشدید کند با پاسخ نیروهای خارجی روبرو می‌شوند.

ژنرال ارشد آمریکا در افغانستان گفت: طالبان می‌دانند که اگر خشونت را افزایش دهند از طرف ما پاسخ خواهند دید، آن‌ها بخوبی می‌دانند و توافق دارند که ما حق داریم نه تنها از خودمان بلکه از شرکای نیروهای امنیتی افغانستان دفاع کنیم.

میلر تصریح کرد: بنابراین اگر طالبان حمله کنند پاسخی وجود خواهد داشت.

گفتنی است که 14 اسفند نیروهای آمریکایی در پی تشدید حملات طالبان به نیروهای افغان یک حمله هوایی را علیه طالبان انجام دادند که نخستین حمله هوایی آمریکا به طالبان پس از آغاز هفته کاهش خشونت‌ها و امضای توافقنامه قطر بود.

اشرف غنی: حملات طالبان فرصت صلح را با خطر مواجه می‌کندنخستین حمله آمریکا به طالبان در افغانستان پس از توافق صلحژنرال میلر: در صورت حمله طالبان از نیروهای افغان پشتیبانی هوایی می‌کنیم

«سانی لگت» سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان گفت که ماهیت این حمله تدافعی بود تا حملات طالبان را مختل کند و  تأکید کرد: رهبری طالبان به جامعه جهانی وعده داده بود تا خشونت‌ها را کاهش دهد و حملات را افزایش ندهد، ما از طالبان می‌خواهیم تا حملات "غیرضروری"  را متوقف کنند و به تعهداتشان پایبند باشند.

وی همچنین تصریح کرد که نیروهای آمریکایی مسئولیت دفاع از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان را دارند و در صورت لزوم به حملات طالبان واکنش نشان می‌دهند.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/01/06/2230270/ژنرال-آمریکایی-در-افغانستان-به-افزایش-حملات-طالبان-پاسخ-می-دهیم

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading