بازتاب نیوز

وزارت خارجه برای ارائه خدمات قنسولی محدودیت ایجاد کرد

٦ حمل ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

وزارت خارجه برای ارائه خدمات قنسولی محدودیت ایجاد کرد
وزارت امور خارجه گفته است که به دلیل شیوع ویروس کرونا در افغانستان، خدمات قنسولی برای مراجعین را با محدودیت اجرا خواهد کرد.
 
خبرگزاری صدای افغان (آوا) -کابل: وزارت امور خارجه امروز با انتشار اطلاعیه‌ای نوشت با توجه به شیوع ویروس کرونا، این وزارت تصمیم گرفته که در زمینه عرضه خدمات قونسلی و مراودات با مراجعین، اقدامات احتیاطی جدی‌تری را احراز نماید.
 
وزارت امور خارجه گفته است که برای حفظ سلامت و جلوگیری از ضیاع وقت مراجعین، ارائه‌ی خدمات قونسلی با در نظرداشت استندردهای صحی برای پیشگیری از شیوع این ویروس، به حداقل کاهش یافته است.
 
این وزارت گفته که افرادی که قصد طی مراحل اسنادشان را دارند باید قبل از مراجعه به این وزارت، به ایمیل آدرس یا شماره‌های این وزارت تماس بگیرند و بعد از تماس برایشان راهنمایی لازم، صورت می‌گیرد.
 
وزارت خارجه اعلام کرده که تنها اسناد دارای استعجالیت استثنایی طی مراحل خواهد شد. استعجالیت و استثنایی بودن اسناد و ارائه خدمات، در جریان تماس و یا مکاتبه از طریق ایمیل با کارمندان ریاست قنسولی تشخیص داده خواهد شد.
 
در اطلاعیه وزارت خارجه گفته شده نمایندگی‌های وزارت امور خارجه در خارج از کشور با در نظرداشت شرایط کشورِ میزبان، خدمات قنسولی‌شان را تنظیم می‌کنند.
 
این در حالیست که حکومت از یک هفته گذشته تدابیر خاصی را برای جلوگیری و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در ادارات دولتی، روی دست گرفته است.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/206127/وزارت-خارجه-ارائه-خدمات-قنسولی-محدودیت-ایجاد

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading