بازتاب نیوز

احتمال مرگ بیش از 600 هزار نفر بر اثر کرونا در افغانستان

٦ حمل ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، بانک جهانی در گزارشی اعلام کرد که اگر در افغانستان هیچ اقدامی برای جلوگیری از شیوع کرونا صورت نگیرد در بدترین حالت ممکن شمار مبتلایان به این ویروس در افغانستان به 26.8 میلیون نفر می‌رسد و شمار تلفات نیز ممکن است به 615 هزار نفر برسد.

«وحیدالله مایار» سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان گفت که براساس این بررسی، اگر اقدامات پیشگیرانه در حد متوسط صورت گیرد امکان ابتلای 18.4 میلیون نفر و جان باختن 423 هزار نفر وجود دارد و درصورت انجام اقدامات جدی نیز شمار مبتلایان ممکن است به 630 هزار نفر و تلفات نیز ممکن است به 14 هزار نفر برسد.

«فیروزالدین فیروز» وزیر بهداشت افغانستان نیز روز گذشته در یک کنفرانس خبری اظهارداشت که براساس بررسی‌های سازمان بهداشت جهانی، در بدترین حالت 16 میلیون نفر در افغانستان به این ویروس مبتلا می‌شوند، 700 هزار نفر به بستری شدن نیاز خواهند داشت، 233 هزار نفر دیگر نیازمند مراقبت‌های جدی خواهند بود و احتمال جان باختن حدود 110 هزار نفر نیز وجود دارد.

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان/ وزارت بهداشت خواستار قرنطینه هرات شدناتوانی وزارت بهداشت افغانستان و افزایش شیوع کروناتراژدی کرونا در افغانستان؛ روایت غم‌انگیز از مقابله با ویروس

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت افغانستان شمار افرادی که تست کرونای آن‌ها تاکنون مثبت اعلام شده 79 مورد است که 4 نفر از آن‌ها از نظامیان نیروهای ناتو می‌باشند.

گفتنی است که از امروز برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در شهرهای هرات، زرنج و فراه محدودیت تردد اعمال شده است.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/01/06/2230342/احتمال-مرگ-بیش-از-600-هزار-نفر-بر-اثر-کرونا-در-افغانستان

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading