بازتاب نیوز

باید اقدامات بیشتری برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کابل اتخاذ شود

٦ حمل ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

باید اقدامات بیشتری برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کابل اتخاذ شود
وزیر صحت عامه در دیدار با والی و مسئولان در شهرداری کابل گفته است که باید برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این شهر، اقدامات و تدابیر بیشتری روی دست گرفته شود.
 
خبرگزاری صدای افغان (آوا) -کابل: فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه امروز در دیدار با محمدیعقوب حیدری والی و مهتاب عالمی معین خدمات شهری شهرداری کابل، در مورد چگونگی پیش‌گیری از شیوع ویروس کرونا در کابل و اتخاذ تدابیر بیشتر در راستای شناسایی واقعات مشکوک و رسیدگی فوری بحث و تبادل نظر کرد.
 
در این دیدار وزیر صحت عامه برای پیش‌گیری از ویروس کرونا در کابل، به مسوولان ادارات مربوط هدایت داد تا در فراهم‌آوری تجهیزات مورد نیاز، تقویت تیم‌های اسکریننگ در دروازه‌های ورودی شهر، افزایش امبولانس برای انتقال بیماران، بالا بردن ظرفیت تیم‌های تشخیصه لابراتوارها و سایر موارد اقدامات جدی نمایند.
 
والی کابل ضمن ابراز نگرانی از شیوع ویروس کرونا در میان معتادان، دست‌فروشان، نانوایی‌ها و مساجد، خواستار اقدامات بیشتر وزارت صحت عامه در این مورد شده است.
 
این در حالی است که بر اساس اظهارات مقامات در وزارت صحت تاکنون بیش از 70 تن در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا و دو تن دیگر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/206131/باید-اقدامات-بیشتری-جلوگیری-شیوع-ویروس-کرونا-کابل-اتخاذ-شود

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading