بازتاب نیوز

در حمله داعش بر عبادتگاه سیک ها در کابل ۲۵ تن کشته شدند

٦ حمل ١٣٩٩ دويچه وله

طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان گفته است که بعد از شروع این حمله، نیروهای امنیتی منطقه را محاصره کردند و علیه مهاجمان دست به کار شدند. 

بعد از پایان یافتن این حمله،‌ سخنگوی وزارت داخله افغانستان گفت: «این یک حمله تروریستی بود که از سوی دشمنان مردم افغانستان صورت گرفت. در این حمله ۲۵ تن از هموطنان ما جان باختند.»

او گفت که در این حادثه همچنین هشت تن زخمی شده و در مراحل نخست، بیش از ۸۰ تن از این عبادتگاه نجات داده شدند. 

نریندر سینگ خالصه، نماینده سیک ها در پارلمان افغانستان به خبرگزاری رویترز گفته است که سه حمله کننده انتحاری صبح زود روز چهارشنبه، زمانی بر عبادتگاه سیک ها در کابل حمله کردند که در آن حدود ۲۰۰ تن مشغول ادای مناسک مذهبی بودند.

گروه موسوم به «دولت اسلامی» یا داعش با نشر اعلامیه ای در وبسایت تبلیغاتی اش به نام «اعماق نیوز» مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.

سیک ها در جنوب آسیا در گذشته نیز بارها هدف حملات اسلامگرایان مسلح قرار گرفته اند. سیک ها در افغانستان یک اقلیت کوچک را تشکیل می دهند که تنها حدود ۳۰۰ خانواده اند.

در سال ۲۰۱۸ در یک حمله انتحاری بر مجتمع سیک ها در شهر جلال آباد، که مسئولیت آن را نیز گروه تروریستی داعش به دوش گرفت، بیشتر از ده تن کشته شدند.

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/در-حمله-داعش-بر-عبادتگاه-سیکها-در-کابل-۲۵-تن-کشته-شدند/a-52907287?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading