بازتاب نیوز

شمار قربانیان حمله امروز داعش در کابل به 25 تن رسید

٦ حمل ١٣٩٩ خبرگزاری آناتولی

استانبول/خلیل سلحشور/خبرگزاری آناتولی

بر اثر حمله امروز گروه تروریستی دانش به عبادتگاه سیک‌ها «درمسال» در منطقه‌ شوربازار کابل در یک کیلومتری کاخ ریاست‌جمهوری افغانستان دست‌کم 25 تن کشته و بیش از 8 نفر دیگر زخمی شدند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت کشور افغانستان با اعلام اینکه مهاجم انتحاری داعش نیز در این حمله کشته شده است، گفت: 80 غیرنظامی، از جمله تعداد زیادی زن و کودک نیز توسط نیروهای ما نجات یافته‌اند.

گفتنی است یک مهاجم انتحاری ساعت 07:45 امروز با حمله یک معبد سیک‌ها-هندوها در کوچه شوربازار منطقه قدیمی شهر کابل، عده‌ای را به گروگان گرفت. داعش مسئولین این حمله را پذیرفته است.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در واکنش به این حمله تروریتی گفته است:

"حمله به اماکن مذهبی نهایت زبونی دشمن را نشان می دهد. اماکن مذهبی باید از هرگونه حمله و خشونت مصون باشند. هموطنان هندو و سیک ما در طول تاریخ مثال خوبی از همزیستی مسالمت آمیز بوده اند. دولت افغانستان متعهد به دفاع از آن‌هاست".

همچنین عبدالله عبدالله که خود را "رئیس‌جمهور دولت همه‌شمول‌‍" افغانستان می داند هم اظهار داشته است:

"حمله تروریستی به معبد شهروندان سیک‌ جنایت ضدبشری و مغایر تمام ارزش‌های اسلامی، انسانی و اخلاقی است. حمله به اقلیت مذهبی-دینی، در هیچ دین و آئینی جایز نیست. تروریست‌های جنایتکار قصد دارند پای منازعات مذهبی و اجتماعی را به افغانستان بکشانند، اما محکوم به شکست هستند".

نیروهای حمایت قاطع ناتو در افغانستان نیز اعلام کرده است: "این حمله نشان می‌دهد که افغانستان نیاز به آتش‌بس سراسری دارد. بار دیگر بر پیشبرد روند صلح برای توقف خشونت‌ در افغانستان تاکید می‌کنیم".

گفتنی است دو سال پیش نیز هندوهای سیک هدف حمله انفجاری در کابل قرار گرفتند که براثر آن 19 نفر کشته و21 نفردیگر زخمی شدند. گروه تروریستی داعش مسئولیت آن حمله را نیز برعهده گرفته بود.

لینک اصلی: https://www.aa.com.tr/fa/افغانستان/شمار-قربانیان-حمله-امروز-داعش-در-کابل-به-25-تن-رسید/1779073

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آناتولی

آخرین خبر ها:

Loading