بازتاب نیوز

همبستگی ایران در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی در افغانستان

٦ حمل ١٣٩٩ اسپوتنیک

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز همدردی با خانواده‌های داغدار حمله تروریستی به یک مکان مذهبی سیک‌ها در شهر کابل تاکید کرد: ایران در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی در کنار افغانستان می‌ایستد.

اداره کل اطلاع ‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه گفته است که سید عباس موسوی، حمله تروریستی امروز به یک مکان مذهبی سیک‌ها در شهر کابل را  که ده‌ها کشته و رخمی برجای گذاشت، به شدت محکوم کرد.

وزارت خارجه ایران: با نگرانی تحولات سیاسی افغانستان را دنبال می‌کنیم
وزارت خارجه ایران: با نگرانی تحولات سیاسی افغانستان را دنبال می‌کنیم

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: تروریست‌ها با اقدامات شرورانه و تحمیل هزینه‌های فراوان بر مردم مظلوم افغانستان، قطعا به اهداف خود که دامن زدن به ناامنی، بی‌ثباتی و اختلافات مذهبی در این کشور است، نخواهند رسید.

موسوی ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های داغدار افزود: ایران در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی در کنار افغانستان می‌ایستد.

به گزارش ایرنا، گروه تروریستی داعش در پایگاه اینترنتی خود مسئولیت حمله صبح امروز به معبد سیک‌ها در منطقه «شوربازار» در مرکز پایتخت افغانستان را که در آن ۲۵ تن کشته و ۸ نفر زخمی شده اند، پذیرفت.   

لینک اصلی: https://af.sputniknews.com/afghan/202003254890623-همبستگی-ایران-در-مبارزه-با-تروریسم-و-افراطگرایی-در-افغانستان/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از اسپوتنیک

آخرین خبر ها:

Loading