بازتاب نیوز

حمله بر درمسال؛ یک مرد ۷عضو خانواده‌اش را از دست داده‌است

٦ حمل ١٣٩٩ طلوع نیوز

در حمله امروز مهاجمان بر درمسال شهروندان سیک در کابل، ۲۵ تن جان باختند و هشت تن زخمی شده‌اند. 

در این میان، هروندرسنگ می‌گوید که هفت عضو‌خانواده‌اش را در این رویداد از دست داد. به گفته او، مهاجمان در برابر چشمان او ‌بر اعضای خانواده‌اش شلیک کردند و آنان را به قتل رساندند. 

هروندرسنگ می‌گوید که مادر و خانمش را نیز امروز از دست داد: «مادرم را با مرمی تکه تکه کردند. خانمم را با کودک کوچکم پیش رویم تکه تکه کردند.»

بسیاری از قربانیان و زخمیان رویداد امروز به شفاخانه‌های‌ ایمرجنسی و‌ وزیر اکبرخان انتقال داده شده‌اند. 

شماری از بستگان این قربانیان و زخمیان که در پیش این شفاخانه‌ها گردآمده بودند، با بی‌قراری چشم انتظار بهبود زخمیان بودند. 

یکی‌از بستگان این قربانیان که مادرش را در این حمله از دست داده‌است، می‌پرسد که به چه گناهی بر اقلیت سیک کشور این‌گونه ظلم می‌شود: «بیاید مارا حلال کنید! هر مسلمان را که آزار دادایم بیایند وما راحلال کنید.»

یکی‌دیگر‌ از نزدیکان این قربانیان نیز گفت: «گناه ما چه است؟ اگر گناه ما است، شما بگوید گناه ما است! اگر ما به مسلمانان چیزی گفته‌ایم همیجا بیاید و ما را بکشید.»

یک زن که در رویداد امروز زخم برداشته‌است و در شفاخانه وزیرمحمد اکبر خانه بستر است، می‌گوید که از هیچ یک از اعضای خانواده‌اش که امروز به درمسال رفته بودند خبری نیست: «همه جوانان ما رفت شهید شدند؛ جوانان ما، کودکای ما.»

رویداد خونین امروز با انتقاد تند مردم روبه‌رو شده است.

محمد مصطفی محمدی، باشنده کابل گفت: «این حمله این را نشان می‌دهد که تروریستان مرز‌ نمی‌شناسند و رحم ندارند. به هیج قانون و به هیچ دینی و به هیچی چیزی پایبند نسیتند.»

این حمله با محکومت‌های سختی در درون و بیرون از کشور روبه‌رو شده‌است. از این میان سازمان ملل متحد با نکوهش این حمله می گ‌گوید که کشتن مردمان بیگناه هیچ‌گونه توجهی ندارد.

لینک اصلی: https://tolonews.com/fa/afghanistan/حمله-بر-درمسال؛-یک-مرد-۷عضو-خانواده‌اش-را-از-دست-داده‌است

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از طلوع نیوز

آخرین خبر ها:

Loading