بازتاب نیوز

همه ۱.۳ میلیارد جمعیت هند باید در خانه بمانند

٦ حمل ١٣٩٩ دويچه وله

در هندوستان اکنون جمعیت ۱.۳ میلیاردی این کشور باید در خانه بمانند. این اقدام ابتدا برای ۲۱ روز آینده اعمال می شود. نارندرا مودی، نخست وزیر هند، در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: "اگر ما این ۲۱ روز را به خوبی مدیریت نکنیم، کشور ۲۱ سال به عقب برمی گردد. بسیاری خانواده ها برای همیشه نابود خواهند شد." مودی هشدار داد: "اگر شما از درهای خانه خود عبور کنید، پاندمی وحشتناک را به خانه هایتان دعوت می کنید. "

Coronavirus - Indiens Premierminister Narendra Modi (picture-alliance/dpa/PTI/Twitter)

نارندرا مودی، نخست وزیر هند

بعد از این سخنرانی مودی تعداد زیادی از هندی ها بلافاصله آغاز به خریداری مقادر زیاد مواد غذایی کردند. مودی از آنها خواست تا از خریداری زیاد دست بکشند. وزارت داخله هند برای آرام ساختن مردم اعلام کرد که فروشگاه های مواد غذایی، دواخانه ها و بانک ها باز می مانند. متروها، قطارها، ریکشاها و پروازهای داخلی و خارجی در هندوستان متوقف شده اند. از روز دوشنبه به این طرف در بسیاری از مناطق و شهرهای بزرگ هندوستان ممنوعیت گشت و گذار وضع گردیده است.

بزرگترین جمعیت بعد از چین

 براساس اعلام وزارت صحت هند، تاکنون ۵۰۸ نفر در این کشور به بیماری کووید-۱۹مبتلا گردیده اند. ۱۰ نفر در نتیجه ابتلا به این بیماری جان داده اند. این تعداد در مقایسه با کل جمعیت هند نسبتاً اندک است. هندوستان پس از چین پرجمعیت ترین کشور جهان است که نفوس اش ۱.۳ میلیارد نفر است.

در چند روز گذشته در هندوستان موارد کمتر آزمایش کرونا صورت گرفته است. دلیل آن ممکن است این باشد که هند بسیار سریع اقدامات شدیدی را برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا اتخاذ کرده است. هند جزو اولین کشورهایی بود كه تقریباً همه خارجی ها را از ورود به كشور منع كردند.

آیا ایالات متحده به مرکز جدید کرونا تبدیل می شود؟

سازمان جهانی صحت پیش بینی می کند که ایالات متحده امریکا به مركز جدید شیوع ویروس کرونا تبدیل خواهد شد. متروپول نیویارک به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به مرکز ویروس کرونا است. مایک پنس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده امریکا،‌گفته است که ۶۰ درصد از تمام موارد جدید ابتلا به کرونا در ایالات متحده در منطقه بزرگ نیویارک ثبت گردیده است. میزان ابتلا به کرونا در این شهر بزرگ در ساحل شرقی یک در هزار است؛ یعنی حدود پنج تا ده برابر بیشتر از ایالت واشنگتن که در ساحل غربی ایالات متحده امریکا موقعیت دارد و دومین ایالتی است که از شیوع ویروس کرونا متاثر شده است. پنس از آن تعداد باشندگان نیویارک که شهر را ترک کرده اند، خواست تا وارد یک دوره ۱۴ روزه قرنطین شوند.

 • Empty area around the Eiffel Tower (picture-alliance/AP Photo/T. Camus)
  ویروس کرونا: شهرهای خالی اروپا ممنوعیت رفت و آمد در پاریس

  بعد از این که حکومت فرانسه روز سه شنبه هفته گذشته ممنوعیت سراسری رفت و آمد وضع کرد، جاده هایی که همواره مزدحم اند، خالی از مردم شدند. مردم اجازه ندارند خانه های خود را ترک کنند، مگر این که به دلایلی مانند خرید مواد غدایی، مراجعه نزد داکتر و یا رفتن به سر کار باشد. شهردار پاریس اما شرایط سخت تری را وضع کرده است.

 • Brandenburg Gate (picture-alliance/AP Photo/M. Schreiber)
  ویروس کرونا: شهرهای خالی اروپا پایتخت آلمان در سکوت

  انگلا مرکل، صدراعظم آلمان، روز یک شنبه محدودیت های شدیدی را برای گشت و گذار در سراسر آلمان اعلام کرد. طرح ۹ ماده ای اعلام شده توسط مرکل تجمعات و تماس های بیش از دو نفر را ممنوع می کند. علاوه بر آن مردم باید فاصله یک و نیم متری با یکدیگر را رعایت کنند و رستورانت ها مسدود گردند. این محدودیت ها باعث شده است که شهر همیشه مزدحم برلین به یک شهر ساکت تبدیل شود.

 • The Autobhan at Frankfurt Airport (picture-alliance/AP Photo/M. Probst)
  ویروس کرونا: شهرهای خالی اروپا منع ورود خارجی ها و بستن مرزها

  برعلاوه تدابیری که حکومت  آلمان در داخل کشور گرفته است، شرایط ورود خارجی ها به آلمان نیز سخت تر شده است. در نتیجه ترافیک در میدان هوایی فرانکفورت که مزدحم ترین میدان هوایی آلمان است، به صورت چشمگیری کاهش یافته است.

 • Marienplatz in Munich (Imago Images/Zuma/S. Babbar)
  ویروس کرونا: شهرهای خالی اروپا بایرن به مردم دستور داده در خانه های شان بمانند

  ایالت بایرن در جنوب آلمان هفته گذشته به مردم دستور داد که برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا در خانه های شان بمانند و از رفت و آمد خودداری کنند. این محدودیت ها برای دو هفته ادامه می یابد و مردم اجازه ندارند در بیرون تجمع کنند و همچنین رستورانت ها مسدود شده اند.

 • An empty London tube station (AFP/T. Akmen)
  ویروس کرونا: شهرهای خالی اروپا بریتانیا از مردم خواست از همدیگر فاصله بگیرند

  بریتانیا نیز برای مبارزه علیه ویروس کرونا همه میخانه ها و رستورانت ها را مسدود کرده است. نخست وزیر بوریس جانسون از همه شهروندان خواسته است که از رفت و آمدها و تماس های غیرضروری با دیگران خودداری کنند.

 • Empty downtown Milan (picture-alliance/AP Photo/L. Bruno)
  ویروس کرونا: شهرهای خالی اروپا میلان، مرکز پاندمی کرونا

  در هفته های اخیر مرکز اصلی ویروس همه گیر جهانی کرونا از چین به ایتالیا انتقال یافته است. این کشور شاهد افزایش سرسام آور شمار مبتلایان و قربانیان است. ایتالیا از دهم مارچ به این سو ممنوعیت سراسری رفت و آمد وضع کرده و مردم در خانه های شان قرنطین اند.

 • St. Peter's Square (Imago Images/Zuma/E. Inetti)
  ویروس کرونا: شهرهای خالی اروپا وایتکان به روی مردم بسته است

  همزمان با افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در منطقه لمباردی در شمال یونان، روم و شهر واتیکان محدودیت های شدیدی بر زندگی اجتماعی وارد شده است. محلات مشهور سیاحتی مانند میدان سنت پیتر مسدود شده اند.

 • An empty Sagrada cathedral in Barcelona (picture-alliance/dpa/X. Bonilla)
  ویروس کرونا: شهرهای خالی اروپا اسپانیا: یکی از کشورهای اروپایی شدیداً متاثر شده

  در اسپانیا به تاریخ ۱۴ مارچ وضعیت اضطراری اعلام شد و حکومت روز یک شنبه تلاش کرد تا این وضعیت اضطراری را تا ۱۱ اپریل تمدید کند. اسپانیا فعلا دومین رقم بزرگ مبتلایان کرونا را در اروپا دارد. به خصوص بارسلونا و مادرید از این پاندمی شدیدا متاثر شده اند.

 • An empty Hofburg in Vienna (AFP/H. Neubauer)
  ویروس کرونا: شهرهای خالی اروپا میزان ابتلا در اتریش آهسته شده است

  اتریش در اخیر هفته گزارش داد که میزان گسترش کرونا در این کشور از ۴۰ درصد قبلی به ۱۵ درصد کاهش یافته است. این کاهش زمانی رونما شد که حکومت محدودیت های شدیدی را در ارتباطات اجتماعی وضع کرد. مقام ها تلاش دارند که میزان گسترش کرونا را از این هم پایین تر بیاورند.


در بریتانیا افراد داوطلب به مبارزه علیه کرونا می روند

بریتانیا اعلام كرده است که قصد دارد ۲۵۰ هزار فرد داوطلب را در خدمات صحی ملی برای مبارزه علیه شیوع ویروس کرونا توظیف کند. مت هانکوک، وزیر صحت این کشور گفته است که نزدیک به ۱۲ هزار کارمند بازنشسته از بخش صحی به فراخوان حکومت پاسخ مثبت داده اند و می خواهند دوباره وظیفه شان را فعالانه آغاز کنند.

آمار قربانیان ناشی از بیماری ویروس کرونا در بریتانیا در این میان به ۴۲۲ نفر افزایش یافته است. تعداد مبتلایان تایید شده اکنون به بیش از هشت هزار نفر رسیده است. با این حال، تعداد واقعی مبتلایان به ویروس کرونا به میزان قابل توجهی بیشتر حدس زده می شود. تاکنون فقط در حدود ۸۲ هزار نفر در بریتانیا آزمایش شده اند.

کمک های آلمانبه ایتالیا و فرانسه

 در این میان، چندین حکومت ایالتی آلمان توافق کرده اند که از کشورهای عضو اتحایه اروپا،‌ایتالیا و فرانسه،‌در معالجه بیماران مبتلا به ویروس کرونا حمایت کنند. ماركوس زودر نخست وزیر ایالت بایرن اعلام كرد كه این ایالت می خواهد تعدادی از ایتالیایی ها را كه به شدت بیمار هستند برای معالجه بپذیرد. او در ادامه گفته است که "ما می خواهیم علامت بشردوستانه به آنجا (ایتالیا) بفرستیم."

آرمین لاشت، نخست وزیر ایالت نوردراین-وستفالن، موافقت کرد که ده بیمار شدید کرونا از شهر شمالی ایتالیا را بپذیرد. او در ادامه گفته است که "ما می خواهیم علامت بدهیم که شما تنها نیستید."

پیش از این دو ایالت پرجمعیت آلمان، ایالت های بادن-وورتمبرگ، زارلند، زاکسن، راینلند-فالتس بیماران کرونا را از ایتالیا و فرانسه در کلینیک های شان مورد تداوی قرار داده اند.

Nka/af (rtr, afp, ap, dpa)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/همه-۱۳-میلیارد-جمعیت-هند-باید-در-خانه-بمانند/a-52919101?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading