بازتاب نیوز

ویروس کرونا؛ در شهرهای هرات، فراه و زرنج محدودیت رفت و آمد وضع شد

٦ حمل ١٣٩٩ روزنامه افغانستان

افغانستان‌ما: حکومت برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، در شهرهای هرات، فراه و نیمروز در غرب کشور، محدودیت رفت آمد روزانه وضع کرد.
بر اساس تصمیم "کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا" این محدودیت از دیروز (چهارشنبه، ششم حمل) در این شهرها آغاز شده است.
در اعلامیه‌ای که این کمیته دیروز منتشر کرد، آمده است که "بر اساس فیصله مؤرخ 5 حمل 1399 «کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به ریاست استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور» و به منظور پیش گیری از شیوع ویروس کرونا، در افغانستان به ویژه در شهرهایی که بیشتر معروض به خطر این ویروس قرار دارند، دولت جمهوری اسلامی افغانستان، قیود گردش را در شهرهای هرات، فراه و زرنج اعلان می‌نماید ".
در این اعلامیه آمده است که "جلوگیری از ازدحام و تماس اشخاص با یک دیگر طوری که در شهرهای مختلف جهان تجربه شده است یکی از تدابیر اساسی برای جلوگیری از سرایت این ویروس می‌باشد . "
کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از مردم شهرهای هرات، فراه و زرنج خواسته که در خانه بمانند و بدون ضرورت از خانه خارج نشوند.
این کمیته گفته است که خارج شدن از خانه در این شهرها باید تنها بر اساس دلایلی چون "دریافت مواد غذایی یا سایر مواد اولیه مورد ضرورت، دریافت خدمات امنیتی و یا برای مراقبت از یک شخص دیگر" باشد.
همچنین بر اساس تصمیم این کمیته، تمام تفریحگاه‌ها، مراکز آموزشی، زیارت‌گاهها، آرایشگاه‌ها، حمام‌ها، حوض‌های آب بازی و محلات ورزشی در این شهرها باید مسدود شوند.
علاوه بر این، بر اساس تصمیم این کمیته رفت‌ و آمد بس‌های شهری و تمامی عراده جاتی که بیشتر از چهار نفر را انتقال می‌دهند، در این شهر متوقف شده است. عروسی و مراسم فاتحه خوانی نیز در این شهرها تعطیل اعلام شده است.
شهر هرات در غرب کشور کانون شیوع ویروس کرونا در افغانستان به شمار می‌رود. علاوه بر این شهر، ویروس کرونا در ولایات فراه و نیمروز نیز شیوع پیدا کرده است.

لینک اصلی: http://www.dailyafghanistan.com/national_detail.php?post_id=152654

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه افغانستان

آخرین خبر ها:

Loading