بازتاب نیوز

ابراز خوش‌بینی وزیر خارجه امریکا در مورد کنار آمدن رهبران سیاسی در افغانستان

٧ حمل ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

ابراز خوش‌بینی وزیر خارجه امریکا در مورد کنار آمدن رهبران سیاسی در افغانستان
بعد از سفر بی‌نتیجه چند روز قبل مایک پومپئو وزیر امور خارجه امریکا به افغانستان، او روز گذشته گفت که خوشبین است که رهبران سیاسی افغان با یکدیگر کنار خواهند آمد.
 
خبرگزاری صدای افغان (آوا) -کابل: مایک پومپئو وزیر امور خارجه امریکا که روز گذشته (چهارشنبه) پس از نشست جی ۷ با خبرنگاران صحبت می‌کرد، از تمام رهبران سیاسی افغان و گروه طالبان خواست که به خاطر منافع مردم افغانستان با هم کنار بیایند. او گفت: "خوشبینم که آنان با هم کنار خواهند آمد".
 
وزیر خارجه امریکا همچنین با محکوم کردن حمله روز گذشته تروریست‌های داعش بر درمسال (عبادتگاه) هندوها در شهر کابل، آن را هولناک خواند.
 
این در حالیست سه روز قبل، وزیر امور خارجه امریکا در سفری غیرمنتظره به منظور میانجیگیری میان عبدالله عبدالله و اشرف غنی وارد کابل شد.
 
بعد از سفر بی‌نتیجه پومپئو به افغانستان، وزارت خارجه امریکا در یک اعلامیه تند گفت ادامه اختلافات میان آقایان غنی و عبدالله متاسفانه بی‌احترامی به افغان‌ها، امریکایی‌ها و تمامی شرکای ائتلاف جنگ افغانستان است که طی سال‌های گذشته برای برقراری صلح در این کشور در کنار یکدیگر همکاری کردند.
 
وزارت خارجه امریکا همچنین گفته است که در کنار اقدامات دیگر، اعلام می‌کنیم که از میزان کمک خود یک میلیارد دالر کاهش می‌دهیم و آماده‌ایم که که برای سال ۲۰۲۱ هم یک میلیارد دیگر کم کنیم.
 
اما اشرف غنی گفته است که این اقدام تاثیر مستقیمی بر بخش‌های کلیدی دولت نخواهد گذاشت. غنی گفت دولت تلاش خواهد کرد با روش ریاضتی و با جستجوی منابع بدیل این خلا را پر کند.
 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/206172/ابراز-خوش-بینی-وزیر-خارجه-امریکا-مورد-کنار-آمدن-رهبران-سیاسی-افغانستان

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading