بازتاب نیوز

کرونا؛ جوانان اروپایی پیام‌آوران مرگ برای بزرگ‌سالان اند

٧ حمل ١٣٩٩ سلام وطندار

در حاشیه نشستن و ماندن در خانه یکی از راه‌های پیش‌گیری از گسترش ویروس کرونا گفته شده و سازمان‌ جهانی صحت بارها به این امر تأکید ورزیده است، اما این طرز العمل چقدر از سوی مردمی که عاشق تجمعات اند، مد نظر گرفته می‌شود؟ مردم در سراسر جهان با وضع مقررات جدید و دوری‌جستن از تجمعات چندان روی خوشی نشان نداده‌اند.

آمار اندک مرگ‌ومیر در میان جوانان سبب شده که شماری از جوانان جرمن با خیال راحت این معضل را جدی نگیرند. جوانان در جرمنی با سرفه‌کردن در نزدیکی کهن‌سالان با آواز بلند کرونا می‌گویند و این ویروس را به شوخی می‌گیرند.

در فرانسه هم وضعیت مشابهی گزارش شده است. جوانان در حومه‌های شهر پاریس بر روی سربازان امنیتی تف پرتاپ می‌کنند. بی‌باکی مردم فرانسه خشم کریستف کاستنرشماری، وزیر کشور فرانسه را برانگیخته است. او گفته است که مردم با زیر پا کردن قانون خود را قهرمان تصور می‌کنند.، اما نه، شما ابله استید. به خصوص که یک تهدید بالقوه برای خود به شمار می‌روید.

با آن‌که جوانان پولیس را اذیت می‌کنند، اما پولیس دست از پا خطا نکرده و مانع آمد و شد مردم در مکان‌های عمومی می‌شود. در فرانسه، نیروهای امنیتی در ایستگاه‌‎های قطار حضور دارند تا مانع سفر مردم به شهرها و سواحل این کشور شوند. پس از شیوع کرونا دیگر خیابان‌های شهر پاریس  و کنار دریای ساین حضور بی‌شمار مردم را تجربه نمی‌کند، پولیس مانع رفتن مردم می‌شود. در روزهای اخیر رفت‌وآمد شبانه نیز در این شهر ممنوع شده است.

بر اساس آمار گزارش شده، تاکنون شانزده هزار تن در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این میان 674 تن فوت کرده‌اند.

در فلوریدای آمریکا مسئولان محلی، سواحل را بستند. شهر سیدنی استرالیا نیز مشهورترین سواحل خود را به‌روی مردم بسته است.

اندریو کومو، شهردار نیویارک روز شنبه افراد 18-49 سال را عامل اصلی شیوع ویروس کرونا عنوان کرد. او خطاب به افراد سرکش گفته است: شما ابر مرد و ابر زن نیستید، شما یک مشت احمق اید.

اسپانیا، دومین کشوری که بیش‌ترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا را دارد، برای از هم‌پاشی تجمعات از چرخ‌بال‌ها استفاده می‌کند.

روز گذشته یک نوار تصویری مربوط به شهروندان استرالیا در فیس‌بوک نشر شد که نشان می‌داد مردی در لباس دایناسور در شهر قدم می‌زند و پولیس مانع قدم زدن‌اش در خیابان می‌شود.

دولت اسپانیا در کارزار توییتری‌یی که به هدف جلوگیری از تجمعات مردم به راه انداخته، نوشته است: افراد می‌توانند حیوانات خانه‌گی‌شان را برای مدت کوتاه به قدم زدند ببرند، اما بیرون بردن دایناسور اجازه نیست.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=54024

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading