بازتاب نیوز

شکایت مردم از نبود تجهیزات در شفاخانۀ تشخیص کرونا در کندز

٧ حمل ١٣٩٩ سلام وطندار

شفاخانۀ تجرید و تداوی ویروس کرونا در کندز

شماری از باشنده‌گان و اعضای شورای ولایتی کندز از نبود امکانات و تجهیزات در شفاخانۀ ویژۀ تشخیص و تداوی ویروس کرونا در این ولایت شکایت دارند.

آنان با انتقاد از مسئولان محلی و صحی کندز می‌گویند که این شفاخانه با کمبود کارکنان صحی نیز روبه‌رو است. باشنده‌گان و اعضای شورای ولایتی کندز، از حکومت مرکزی می‌خواهند که به گونۀ جدی به این شفاخانه رسیده‌گی کند.
امرالدین ولی، عضو شورای ولایتی کندز می‌گوید، شفاخانه‌یی که برای تشخیص و تداوی افراد مبتلا به ویروس کوید - 19 در این ولایت ایجاد شده، هیچ‌گونه امکانات و تجهزات لازم را ندارد. او هشدار می‌دهد و می‌گوید، اگر حکومت به ویژه وزارت صحت عامه به این موضوع توجه نکنند، در صورت سرایت ویروس کرونا در کندز، فاجعه انسانی رخ خواهد داد.

غلام‌ربانی ربانی، عضو دیگر شورای ولایتی کندز می‌گوید که حکومت باید هر چه زودتر برای این شفاخانه امکانات و تجهیزات لازم را فراهم سازد.

در این حال احسان‌الله فضلی، رئیس صحت عامه کندز وجود برخی مشکلات و کمبود کارکنان را در این شفاخانه می‌پذیرد و می‌گوید که این موضوع را با مسئولان حکومتی در مرکز در میان گذاشته‌اند.  آقای فضلی می‌گوید که در حال حاضر این شفاخانه فعالیت‌اش را آغاز کرده و تاکنون با مشکل جدیی روبه‌رو نشده است.

تاکنون دو رویداد مشکوک ویروس کرونا در کندز ثبت شده است. نتیجۀ یک رویداد آن منفی ثابت شده و نتیجۀ یک رویداد دیگرش هنوز مشخص نشده است.

به گفتۀ مسئولان ریاست صحت کندز، این افراد به تازه‌گی از ایران برگشته‌اند.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=54023

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading