بازتاب نیوز

شش میلیون ماسک سفارش داده شده توسط آلمان در کنیا ناپدید شد

٧ حمل ١٣٩٩ دويچه وله

مقام های کنیا ناپدید شدن این ماسک ها را در میدان هوایی پایتخت این کشور رد می کنند.

در این گزارش به نقل از سخنگوی وزارت دفاع آلمان آمده است که ماسک های سفارش شده از نوع «اف اف پی ۲»،‌«بدون هیچگونه رد و اثری ناپدید شده است». سازمان جهانی صحت این نوع ماسک را برای کارمندان امور صحی توصیه می کند.

وزارت دفاع آلمان در حال تحقیق راجع به این واقعه است.

سخنگوی وزارت دفاع آلمان با تایید گزارش «اشپیگل» گفت که مدیریت عمومی گمرک در مورد این ماسک ها از نوع «اف اف پی 2» با یک شرکت آلمانی قرارداد بسته بود. حالا وزارت دفاع آلمان تحقیقات در این زمینه را آغاز کرده است. سخنگوی وزارت دفاع آلمان در ادامه گفت که هزینه این ماسک ها هنوز پرداخت نشده بود و به این خاطر از نظر مالی صدمه ای وارد نشده است.

آمار کرونا در نقشه تهیه شده توسط دانشگاه جان هاپکینز:

بنا بر گزارش شپیگل، سخنگوی وزارت دفاع گفته است قراربوده که این شش میلیون ماسک سفارش داده شده تا جمعه گذشته به آلمان انتقال داده شوند و این که ماسک ها ناپدید شده اند، «بسیار ناراحت کننده» است.

اردوی آلمان مسئول تهیه وسایل و لوازم طبی است که در مبارزه علیه ویروس کرونا به آن نیاز است. وزارت صحت آلمان در این زمینه به مقام های اردو کمک می کند.

مقام های میدان هوایی کنیا این ادعاها را که ماسک ها در میدان هوایی نایروبی، پایتخت این کشور گم شده اند، رد کردند. انجلا تیلیتای، سخنگوی میدان هوایی کنیا به خبرگزاری آلمان (دی پی ای) گفت: «براساس نتایج تحقیقات، در طول دو هفته گذشته هیچ گونه محموله ای از این نوع از نایروبی عبور نکرده است».

Me, af (dpa)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/شش-میلیون-ماسک-سفارش-داده-شده-توسط-آلمان-در-کنیا-ناپدید-شد/a-52919665?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading