بازتاب نیوز

امریکا دو تریلیون دالر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اختصاص داد

٧ حمل ١٣٩٩ دويچه وله

میچ مک کونیل، رئیس اکثریت اعضای سنای ایالات متحده امریکا امروز چهار شنبه ۲۵ ماه مارچ اعلام کرد که پس از گفتگو و مذاکرات جدی به این بسته کمک های مالی توافق شد. او از اختصاص این بسته کمک استقبال کرد و این اقدام را "سرمایه گذاری بزرگ در حالت جنگ" به مردم امریکا توصیف کرد.

 چاک شومر، نماینده حزب دموکرات ها در سنای این کشور، لحظه ای پس از سخنرانی کونل گفت:« ما به علت توافق دو حزب اکنون بسته بزرگترین کمک اقتصادی را داریم.»

آمار مبتلایان و قربانیان کرونا: 

 او اضافه کرد که در نتیجه شیوع ویروس کرونا بسیاری از امریکایی ها از کار باز مانده اند. به گفته این عضو سنای امریکا مردم نمی دانند که چه اتفاق خواهد افتاد و مصارف دارو و درمان شان را کی خواهد پرداخت. وی اضافه کرد که ما برای نجات مردم این اقدام را روی دست گرفتیم.

قرار است مجلس نمایندگان و مجلس سنای این کشور پیش نویس این بسته کمکی را به دونالد ترامپ بفرستند، تا آن را تایید کند.

مک کونیل می گوید که نمایندگان سنا تا آخرین ساعت چهارشنبه به این مسوده رای خواهند داد.

ایالات متحده امریکا می خواهد که در وضعیت به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا، این دو تریلیون دالر را به مراکز صحی، شرکت های تجارتی و مردم عام کمک کند.

به این ترتیب برای امریکایی هایی که زیان رسیده است به گونه مستقیم پول داده می شود، شرکت های کوچک کمک های بلاعوض به دست خواهند آورد و به ارزش میلیارد ها دالر قرضه به شمول شرکت های هوایی در اختیار صد ها شرکت بزرگ دیگر قرار خواهد گرفت.

افزون بر این، به گفته شومر ۱۳۰ میلیارد دالر این پول به شفاخانه های ایالات متحده امریکا، کلنیک های صحی و دیگر سازمان های صحی داده می شود. با گذشت هر روز در ایالات متحده امریکا شمار مبتلایان ویروس کرونا رو به افزایش است و مراکز صحی این کشور به وسایل حفاظتی یا ایمنی، مراکز مراقبت های جدی و دستگاه های تنفسی نیاز جدی دارند.

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/امریکا-دو-تریلیون-دالر-برای-جلوگیری-از-شیوع-ویروس-کرونا-اختصاص-داد/a-52919681?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading