بازتاب نیوز

۱۰۰ تن از زندانیان طالب تا ۱۲ حمل به گونه مشروط رها می‌شوند

٧ حمل ١٣٩٩ خبرنامه

دفتر شورای امنیت ملی می‌گوید که تا تاریخ ۱۲ حمل سال جاری، به تعداد ۱۰۰ تن از زندانیان طالب بعد از گرفتن تضمین از گروه طالبان و زندانیان از عدم برگشت دوباره به میدان‌های جنگ، رها خواهند شد.

بر اساس اعلامیه دفتر شورای امنیت، روز گذشته(چهارشنبه،۶حمل) گروه نخست تماس صلح دولت از طریق ویدیو کنفرانس با طالبان در مورد نخستین اقدامات تخنیکی رهایی زندانیان بحث کرد.

در ادامه این اعلامیه آمده است، بعد از سایر بحث‌ها، “مطابق با فرمان محمد اشرف غنی، و با در نظرداشت سن زندانیان، وضعیت صحی و آسیب‌پذیری آن‌ها در برابر ویروس کرونا، الی تاریخ ۳۱ مارچ، به تعداد ۱۰۰ تن از زندانیان به خاطر هم‌دردی بشری و بعد از گرفتن تضمین از گروه طالبان و زندانیان از برگشت نکردن دوباره‌شان به میدان‌های جنگ، رها خواهند شد.”

دفتر شورای امنیت افزوده که قرار است برای بحث‌های بیشتر در روزهای آینده یک تیم طالبان با حکومت افغانستان دیدار “روبرو” داشته باشد.

گفتنی است که در این جلسه ویدیویی، همچنان زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان، “مطلق القطانی”، نماینده کشور قطر در امور حل منازعات و مبارزه با تروریزم و “خوان پیدرو”، ریس هیت صلیب سرخ حضور داشتند.

در عین حال زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان و سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز گفته اند که روند آزادسازی زندانیان طالبان به تاریخ ۳۱ مارچ(۱۲حمل) آغاز می شود.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2020/03/26/100-تن-از-زندانیان-طالب-تا-12-حمل-به-گونه-مشر/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading