بازتاب نیوز

شورای امنیت ملی افغانستان: 100 زندانی طالبان بطور مشروط آزاد خواهند شد

٧ حمل ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «جاوید فیصل» سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان در بیانیه‌ای گفت که براساس فرمان «اشرف غنی» 100 نفر از زندانیان طالبان با در نظر گرفتن سن، وضعیت سلامت و آسیب‌پذیری آن‌ها در برابر ویروس کرونا تا تاریخ 12 فروردین از زندان آزاد می‌شوند.

وی تاکید کرد که این زندانیان پس از ضمانت گرفتن از آن‌ها و گروه طالبان مبنی بر عدم بازگشت به میدان‌ جنگ آزاد خواهند شد.

فیصل افزود که در روزهای آینده نیز برای بحث‌های بیشتر قرار است تا یک تیم طالبان با نمایندگان دولت افغانستان دیدار رو در رو داشته باشد اما زمان دقیق این دیدار را مشخص نکرد.

سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان گفت که در ویدئو کنفرانس گروه تماس افغانستان و طالبان علاوه بر «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان «مطلق القطانی» نماینده قطر در امور منازعات و مبارزه با تروریسم و «خوان پدرو» رئیس هیئت صلیب سرخ نیز حضور داشتند.

فیصل در حالی از آزادی مشروط زندانیان طالبان و دیدار رو در رو مقامات دولتی افغانستان با طالبان در روزهای آتی می‌گوید که «سهیل شاهین» سخنگوی طالبان اظهار می‌کند که زندانیان این گروه براساس فهرست ارائه شده آزاد خواهند شد.

سخنگوی طالبان: روند آزادی زندانیان از 12 فرودین آغاز می‌شودسخنگوی طالبان: با آزادی تدریجی زندانیان مخالف هستیمآزادی زندانیان محور دومین کنفرانس چندجانبه با طالباننخستین تماس تیم‌های فنی کابل و طالبان درباره آزادی زندانیان

شاهین که پیشتر با آزادی مشروط زندانیان مخالفت کرده بود گفت که برای تایید هویت زندانیان آزاد شده مطابق با فهرست ارائه شده، طالبان یک هیئت فنی را به زندان بگرام اعزام می‌کند تا در شناخت، تایید و رهایی زندانیان کمک کند.

طالبان خواستار آزادی یکباره همه 5 هزار زندانی این گروه است اما دولت افغانستان بر رهایی تدریجی و مشروط زندانیان تاکید دارد.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/01/07/2230704/شورای-امنیت-ملی-افغانستان-100-زندانی-طالبان-بطور-مشروط-آزاد-خواهند-شد

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading