بازتاب نیوز

عامل کشتار مسلمانان در کرایست چرچ به جرایم خود اعتراف کرد

٧ حمل ١٣٩٩ دويچه وله

این حمله تروریستی که سال گذشته بر نمازگزاران در دو مسجد شهر کرایست چرچ صورت گرفت،‌ زیلاند جدید را تکان داد و باعث تصویب قانونی شد که ملکیت کشنده ترین سلاح های نیمه خودکار را منع می کند. این حمله همچنین در سطح جهانی انزجارها را برانگیخت و مردم زیلاند جدید برای روزها به صورت گسترده با مسلمانان این کشور ابراز همدردی کردند.

مرد متهم پیش از این همواره اظهار بی گناهی کرده بود و اعتراف اش مایه تعجب بسیاری خانواده های قربانیان و نجات یافتگان این حمله شده است.

بسیاری نگران بودند که فرد متهم،‌ برنتون هریسون تارانت آسترالیایی،‌ از محاکمه خود برای تقویت دیدگاه های افراط گرایانه خود سؤ استفاده کند. او قبل از انجام این حمله مانیفیست ۷۴ صفحه ای خود را در اینترنت نشر کرده بود.

تارانت ۲۹ ساله در محکمه عالی کرایست چرچ به ۵۱ فقره اتهام قتل،‌ ۴۰ مورد اتهام تلاش به قتل و یک مورد اتهام تروریسم اعتراف کرد.

تارانت نخستین فردی است که براساس قانون تصویب شده سال ۲۰۰۱ به اتهام تروریستی مجرم شناخته می شود. این قانون بعد از حملات تروریستی یازدهم سپتمبر بر برج های تجارت جهانی در امریکا تصویب شد.

af/se (dpa, AP)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/عامل-کشتار-مسلمانان-در-کرایستچرچ-به-جرایم-خود-اعتراف-کرد/a-52920472?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading