بازتاب نیوز

افشای فهرست 20 نفره هیئت مذاکره کننده با طالبان

٧ حمل ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، تلویزیون ملی افغانستان اعلام کرد که «اشرف غنی» تیم مذاکره کننده برای گفت‌وگوهای بین‌الافغانی را نهایی کرده و ریاست این هیئت 20 نفره نیز با «معصوم استانکزی» رئیس سابق امنیت ملی افغانستان است.

تلوزیون ملی که تنها رسانه دولتی افغانستان است در ادامه خبر داد که این فهرست شامل مقامات دولتی، نمایندگان زنان، گروه‌های سیاسی، علما، جوانان و جامعه مدنی است و از جمهوری اسلامی افغانستان نمایندگی می‌کند.

براساس این گزارش فهرست هیئت مذاکره کننده گفت‌وگوهای بین‌الافغانی به شرح ذیل است:

معصوم ستانکزی

ذکیه وردک

شهلا فرید

محمد ناطقی

حفیظ منصور

نادر نادری

عبدالمتین بیک

عنایت الله بلیغ

محمد امین کریم

حبیبه سرابی

زینب موحد

ضرار احمد مقبل

عبدالهادی ارغندیوال

شریفه زرمتی

ژنرال ایوب انصاری

باتور دوستم

رسول طالب

کلیم الله نقیبی

خالد نور

امین احمدی

«ناجیه انوری» سخنگوی وزارت دولت در امور صلح اما در توئیتی نوشت که این فهرست مورد تایید این وزارتخانه نیست و فهرست نهایی و تایید شده بزودی با مردم به اشتراک گذاشته خواهد شد.

برخی کارشناسان بر این باورند که فهرست افشا شده توسط تلویزیون ملی افغانستان درست است اما وزارت صلح بدلیل ملاحظاتی خواستار سرپوش گذاشتن و جلوگیری از فاش شدن اعضای این هیئت است.

مشاور اشرف غنی: فهرست منتشر شده از هیئت مذاکره کننده با طالبان را تایید نمی‌کنیمافغانستان| واکنش تیم «عبدالله» به افشای فهرست هیئت مذاکره کننده با طالبانمشاور اشرف غنی: فهرست هیئت مذاکره کننده با طالبان نهایی شده است

پیش از این نیز «وحید عمر» مشاور ارشد «اشرف غنی» در امور روابط عمومی و راهبردی گفته بود که فهرست هیئت مذاکره کننده  گفت‌وگوهای نهایی است و جزئیات درباره ترکیب این هیئت زمانی اعلام می‌شود که تاریخ آغاز گفت‌وگوها تعیین شود.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/01/07/2230756/افشای-فهرست-20-نفره-هیئت-مذاکره-کننده-با-طالبان

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading