بازتاب نیوز

سومین مرگ بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در کشور ثبت شد

٧ حمل ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

سومین مرگ بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در کشور ثبت شد
مقامات صحی در ولایت هرات از مرگ یک نفر دیگر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا خبر می‌دهند. دو روز قبل نیز یک فرد دیگر بر اثر ابتلا به همین بیماری در هرات فوت کرده بود.
 
خبرگزاری صدای افغان (آوا)-هرات: محمدعارف جلالی رئیس صحت عامه هرات به رسانه‌ها گفته است که یک بیمار مبتلا به کرونا که خانمی 50 ساله بوده، در این ولایت جان باخته است.
 
با جان باختن این خانم، شمار جان باختگان بیماری ویروس کرونا در افغانستان به ۳ تن رسیده است. تاکنون مقامها در وزارت صحت در این مورد چیزی نگفته‌اند.
 
این در حالیست که دو روز قبل نیز یک زن ۴۵ ساله‌ در شفاخانه‌ای در شهر هرات بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان باخته بود.
 
نخستین مورد مرگ در اثر بیماری کرونا چند روز پیش در ولایت بلخ ثبت شده بود.
 
تا کنون 84 نفر به‌شمول چهار نظامی ناتو در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تاکنون دو نفر در ولایت‌های هرات و دایکندی بهبود یافته‌اند.
 
همزمان برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا در شهرهای هرات، زرنج و فراه در غرب افغانستان که در همسایگی ایران قرار دارند، محدودیت تردد روزانه آغاز شد.
 
فدامحمد پیکان معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه امروز در نشست خبری در کابل گفت که که از 80 رویداد مثبت ویروس کرونا در کشور، 28 بیمار تاریخچه سفر به ایران نداشتند. او همچنان گفت که شش کارمند صحی در ولایت هرات مصاب به کرونا است که یک نفر آن در قندهار و پنج نفر در هرات به این بیماری مبتلا شده‌است.
 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/206200/سومین-مرگ-اثر-ابتلا-بیماری-کرونا-کشور-ثبت

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading