بازتاب نیوز

کرونا در افغانستان؛ احتمال وجود موارد مثبت کرونا در کابل زیاد است

٧ حمل ١٣٩٩ خبرگزاری آناتولی

استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی

فدامحمد پیکان، معاون وزیر بهداشت عمومی «صحت عامه» افغانستان امروز پنجشنبه در یک نشست خبری در کابل بر ادامه اعمال محدودیت رفت و آمد در شهرهای هرات، فراه و زرنج این کشور تاکید کرده و اظهار داشت: در صورتی که آمار موارد مثبت ویروس کرونا در هر ولایتی افزایش یابد، محدودیت رفت و آمد «قیود روزگردی» در آن وضع خواهد شد.

وی افزود: روند اعمال این محدودیت‌ها توسط دولت نظارت می‌شود. احتمال وجود موارد مثبت ویروس کرونا در کابل زیاد است، اما تاکنون ثابت نشده است. از 80 مورد مثبت ویروس کرونا در کشور، 28 بیمار پیشینه سفر به ایران نداشته‌اند. همچنین 6 تن از کارکنان درمانی در ولایت هرات به کرونا مبتلا شده اند.

پیکان همچنین با بیان اینکه تدابیری برای جمع‌آوری معتادان از نقاط مختلف شهر کابل و ولایات دیگر گرفته شده است، تاکید کرد که وزارت بهداشت می‌تواند برای افراد معتاد به مواد مخدر آب و غذای کافی فراهم کند.

این در حالی است که روز گذشته والی کابل در دیدار با فیروزالدین فیروز، وزیر بهداشت افغانستان از شیوع ویروس کرونا در میان افراد معتاد به مواد مخدر و دست‌فروشان ابراز نگرانی کرده بود.

گفتنی است 84 نفر از جمله چهار نظامی ناتو در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. تاکنون دو نفر در ولایت‌های هرات و بلخ در اثر این ویروس جان باخته‌اند و دو نفر دیگر در ولایت‌های هرات و دایکندی از این بیماری بهبود یافته‌اند.


لینک اصلی: https://www.aa.com.tr/fa/افغانستان/کرونا-در-افغانستان-احتمال-وجود-موارد-مثبت-کرونا-در-کابل-زیاد-است/1780190

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آناتولی

آخرین خبر ها:

Loading