بازتاب نیوز

هشتاد تن از مبتلایان به بیماری کرونا، سفر به ایران نداشتند

٧ حمل ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

هشتاد تن از مبتلایان به بیماری کرونا، سفر به ایران نداشتند

خبرگزاری صدای افغان(آوا)-کابل: فدامحمد پیکان معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه افغانستان امروز (پنجشنبه) در یک نشست خبری در کابل گفت که بخشی از مبتلایان به بیماری کرونا تاریخچه سفر به ایران نداشته و بر اثر سرایت از دیگران به این بیماری مبتلا شده‌اند.

ابتلای افرادی که به ایران سابقه سفر نداشته‌اند نشان می‌دهد که ویروس کرونا در کشور وارد مرحله گردش اجتماعی شده است.

آقای پیکان گفت که از مجموع ۸۰۰ نمونه مشکوک ویروس کرونا که تاکنون در لابراتوارهای مرکزی و لابراتوارهای هرات مورد آزمایش قرار گرفته، ۸۰ نمونه آن مثبت تشخیص شده است.

او بیان کرد که از میان تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در کشور، بیشترین مورد آن به ولایت هرات مربوط می‌شود.

این مقام وزارت صحت همچنین عنوان کرد که ۵ نفر از کارمندان صحی نیز شامل افرادی هستند که تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شدند که یکی از این کارمندان صحی در ولایت قندهار و ۴ تن دیگر در ولایت هرات است که تحت مراقبت قرار دارند.

معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه افزود: ۸۰ واقعه مثبت ویروس کرونا که تاحال تشخیص شده، نمونه‌های آن از ۲۹ ولایت کشور به منظور تشخیص به لابراتوارهای وزارت صحت عامه مواصلت کرده است.

آقای پیکان خاطرنشان کرد که برای باشندگان شهرهای هرات، فراه و زرنج محدودیت روزگردی، به هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا وضع شده است.

طبق آخرین آمار وزارت صحت عامه، در هرات ۵۷ مورد، در کابل هفت مورد، در سمنگان چهار مورد، در لوگر سه مورد، در فراه، نیمروز، زابل و بلخ، هر کدام دو مورد، در ولایت‌های غزنی، قندهار، غور، بادغیس، کاپیسا و دایکندی نیز هر کدام یک مورد ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده‌اند. چهار سرباز نیروهای مأموریت حمایت قاطع نیز در کابل به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/206206/هشتاد-تن-مبتلایان-بیماری-کرونا-سفر-ایران-نداشتند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading