بازتاب نیوز

عبدالله: یک‌بار و برای همیشه باید لکه‌ ننگ تقلب را از پیشانی انتخابات افغانستان بزداییم!

٧ حمل ١٣٩٩ خبرنامه

عبدالله عبدالله که خود را رییس‌جمهور همه شمول می‌ خواند، می گوید یک بار و برای همیشه باید لکه‌ ننگ تقلب را از پیشانی انتخابات افغانستان زدوده شود و برای حل هرنوع مشکل آماده گفتگو است.

عبدالله امروز پنج‌شنبه(۷حمل) در یک نشست خبری گفت که مبارزه‌ او برای یک فرد نه، بلکه برای بقای مردم‌سالاری و دوام مبارزه‌ مردمی است که سال‌ها برای برابری، رأی و عدالت قربانی داده‌اند.

او افزود: “یک‌بار و برای همیشه باید لکه‌ ننگ تقلب را از پیشانی انتخابات افغانستان بزداییم. برای حل هرنوع مشکل آماده گفتگو استیم. هر عقل سلیمی می‌پذیرد که مشکل را باید حل کرد؛ نه این‌که بر مشکلات بیفزاییم.”

عبدالله به زنان اطمینان داد که هیچ تصمیمی بدون نظر تمام اقشار جامعه، جامه عمل نمی‌پوشد و مردم کشور حق دارند از آنچه که بر سرنوشت‌شان می‌گذرد، باخبر باشند.

او تاکید کرد: “زمانش برسد، من مردم افغانستان را در جریان تمامی ناکامی‌های حکومت وحدت ملی قرار خواهم داد.”

‏عبدالله خاطرنشان کرد که پس از نشست مشترک با وزیر خارجه ایالات متحده با اشرف غنی، دو به دو نشست کرده و جهت حل بحران، هرنوع انعطافی ‌که لازم بود را نشان داده، اما از طرف غنی هیچ انعطافی حس نکرده است.

او از نقض قانون اساسی انتقاد کرد و گفت، فرمان های تقنینی خلاف قانون اساسی صادر شده و آنچه را او مطرح کرده، با روحیه قانون اساسی مطابقت داشته است.

عبدالله همچنان افزود، پمپئو در سفرش به کابل گفته است در صورتی که برای مشکل موجود راه حل پیدا شود، امریکا به کمک خود ادامه می‌دهد. به گفته او، اظهارات وزیر خارجه‌ امریکا بسیار واضح می‌رساند که اگر برای مشکل سیاسی راه حل پیدا نشود، کمک‌های آن کشور به افغانستان قطع می‌شود.

عبدالله عبدالله با اشاره به قطع کمک‌های امریکا گفت: “با این مسأله سرسری برخورد کردن، که منابع را از دیگر جاها تأمین می‌کنیم، مسئولانه نیست. کمک‌ها به نام مردم است، نه یک فرد. کمک‌ها می‌تواند بخش صحت، انرژی و… را متاثر سازد. به هیچ صورت قطع کمک‌ها قابل جبران نیست و دوام این وضعیت به نفع مردم نیست.”

عبدالله از مردم خواست کرونا را جدی بیگرند، کرونا از شوخی و توهم گذشته و به توصیه‌های وزارت صحت عامه توجه کنند.

او با اشاره به حمله روز گذشته بر مراسم سیک‌ها، آن را جنایت خواند.

این اظهارات عبدالله در حالی مطرح شده که اشرف غنی، خواست های عبدالله را غیرقانونی خوانده، گفته که او خواهان تغییر یک شبه قانون اساسی است.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2020/03/26/عبدالله-یک‌بار-و-برای-همیشه-باید-لکه‌/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading