بازتاب نیوز

گزارش روزنامه اسپانیایی از روند آماده‌سازى ورزشگاه‌هاى جام جهانى/ کرونا حریف قطر ۲۰۲۲ نمى‌شود

٧ حمل ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

گزارش روزنامه اسپانیایی از روند آماده‌سازى ورزشگاه‌هاى جام جهانى/ کرونا حریف قطر ۲۰۲۲ نمى‌شود
پایگاه خبرى آ اس عربى اسپانیا در گزارشى از روند پیشرفت پروژه‌هاى جام جهانى 2022 نوشت که شیوع گسترده بیمارى کرونا موجب تأخیر در بهره‌بردارى و آماده‌سازى هشت استادیوم قطر براى میزبانى از مسابقات نخواهد شد.

در این گزارش آمده است که اقدامات پیش از موعد میزبان جام جهانى باعث شده شیوع بیمارى کرونا نتواند تأثیر منفى در روند ساخت ورزشگاه‌ها داشته باشد.

پروژه‌هاى جام جهانى طبق برنامه پیشرفت مناسبى داشته است و استادیوم لوسیل هشتمین ورزشگاه میزبان رقابت‌ها نیز در سال 2021 به بهره‌بردارى مى‌رسد تا کلیه ورزشگاه‌ها حداقل یک سال قبل از آغاز رقابت‌ها به مرحله تکمیل نهایى برسد.

ورزشگاه بین‌المللى خلیفه در سال 2017 تکمیل شد، ورزشگاه جنوب در سال 2019 به بهره‌بردارى رسید، سه استادیوم البیت، الریان و المدینه التعلیمیه در سال 2020 افتتاح خواهند شد و سایر ورزشگاه‌ها هم در سال 2021 تکمیل می‌شوند.
در این صورت حتى اگر بحران کرونا بیش از حد انتظار طولانى شود باز هم تأثیرى در روند آماده‌سازى کشور قطر نخواهد داشت و کمیته برگزارى به زمانى زیادى براى تکمیل پروژه‌ها نیاز ندارد.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/206211/گزارش-روزنامه-اسپانیایی-روند-آماده-سازى-ورزشگاه-هاى-جام-جهانى-کرونا-حریف-قطر-۲۰۲۲-نمى-شود

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading