بازتاب نیوز

کمیسیون تدارکات ملی پروژه‌ی اکمال تجهیزات طبی برای مبارزه با کرونا را منظور کرد

٧ حمل ١٣٩٩ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: نخستین جلسه کمیسیون تدارکات ملی در سال جاری خورشیدی تحت ریاست محمداشرف غنی، 30 مورد تدارکاتی به‌شمول پروژه‌ی اکمال تجهیزات طبی برای مبارزه با ویروس کرونا را منظور کرد.

ارگ ریاست‌جمهوری در اعلامیه‌ای گفته است که این جلسه شام روز گذشته (چهارشنبه، 6 حمل) در ارگ برگزار شد. در این جلسه 35 مورد تدارکاتی بررسی شده است که در نتیجه، 30 مورد آن به ارزش بیش از 3.5 میلیارد افغانی منظور شده است.

قرارداد اکمال تجهیزات طبی برای مجادله با وایروس کرونا، قرارداد پروژه‌ی تدارک اجناس کمپیوتر لب برای ۷۰۰ باب مکتب در ۳۴ ولایت ضرورت وزارت معارف، قرارداد بازسازی کانال آبیاری ماورای کوکچه مربوط اداره ملی تنظیم امور آب، قرارداد پروژه‌ی کندن‌کاری، پایپ‌اندازی و کیبل‌اندازی فایبر نوری مسیر قندهار الی هرات از پروژه‌هایی اند که در نخستین جلسه‌ی کمیسیون تدارکات ملی منظور شده است.

این در حالی است که دولت افغانستان پیش از این 15 میلیون دالر را برای مبارزه با کرونا اختصاص داده و 10 میلیون دالر دیگر را بودجه‌ی ریزرفی برای وزارت صحت در نظر گرفته بود.

تا کنون 84 نفر به‌شمول چهار نظامی ناتو در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. دو نفر در ولایت‌های هرات و بلخ در اثر این ویروس جان باخته‌اند و دو نفر دیگر در ولایت‌های هرات و دایکندی بهبود یافته‌اند.

وزارت صحت عامه گفته است که ویروس کرونا وارد گردش اجتماعی شده و احتمال ابتلای افراد بیشتر به این ویروس در ولایت‌های مختلف وجود دارد.

لینک اصلی: https://www.etilaatroz.com/95391/npc-approved-project-to-complete-medical-equipment-to-combat-corona/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading