بازتاب نیوز

از سرگیری جالب تمرینات در باشگاه‌های چینی

٧ حمل ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

از سرگیری جالب تمرینات در باشگاه‌های چینی
نکته جالب توجه اینجاست که با وجود برگزاری دوباره جلسات تمرینی در اکثر باشگاه‌های چین، بازیکنان در این جلسات فاصله توصیه شده از سوی مقامات پزشکی را رعایت می‌کنند و قرار براین است که تا زمانی که ویروس کرونا کاملا در کشور چین محوشود این رویه ادامه پیدا کند. از سرگیری جلسات تمرینی در اکثر باشگاه‌های چینی حکایت از آن دارد که تا چند هفته دیگر لیگ فوتبال این کشور از سر گرفته خواهد شد.
  این درحالی است که اخیرا خبر ابتلای مروان فلینی بازیکن بلژیکی شاغل در لیگ چین در رسانه‌های خبری منتشر شد و او چند روزی است که در قرنطینه به سر می‌برد و به نظر می‌رسد که در سفر اخیرش به دوبی به این ویروس مبتلا شده است.

روز چهارشنبه تصاویری از جلسه تمرینی باشگاه شانگهای SIPG منتشر شد که در منطقه پودونگ، پرجمعیت‌ترین منطقه چین در حال انجام است. این تصویر امید‌ها به بازگشت مجدد مسابقات فوتبال را در بین هواداران فوتبال در سراسر دنیا زنده کرده است. این درحالی است که لیگ‌های فوتبال در قاره اروپا فعلا تا مدت نامعلومی تعطیل شده‌اند.

یو های، مدافع چینی در صحبت‌هایی دراین باره گفته: «ما تمریناتمان را خیلی سبک شروع کرده‌ایم. تمرکزمان بیشتر برروی کسب آمادگی بیشتر است. با گذر روزها، شدت تمرینات را افزایش خواهیم داد. این بهترین شروع برای غلبه بر سختی‌های چند ماه اخیر است.»

در این جلسه تمرینی بازیکنان تیم شانگ‌های حضور داشتند، ولی ویتور پریه را، سرمربی پرتگالی تیم غایب بود. او چند روز پیش همراه با دستیارانش از اروپا به چین بازگشته و طبق قوانین دولت چین فعلا در قرنطینه به سر می‌برد. پریه را به زودی به تمرینات تیمش ملحق خواهد شد و فلینی هم بعد از رهایی از بند بیماری کرونا به تمرینات بازخواهد گشت.

تیم ملی چین هم که روز دوشنبه از اردویش در دوبی بازگشته، تمریناتش را درشهر ساینا از سر گرفته است. بازیکنان تیم ملی چین این روز‌ها نگران وو لی، هم تیمی شان در باشگاه اسپانیول هستند که در شهر بارسلونا به بیماری کرونا مبتلا شده است.  

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/206216/سرگیری-جالب-تمرینات-باشگاه-های-چینی

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading