بازتاب نیوز

«قیود روزگردی در هرات»؛ 39 هزار خانواده‌ی آسیب‌پذیر کمک دریافت می‌کنند

٧ حمل ١٣٩٩ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز – هرات: مقام‌های محلی در ولایت هرات می‌گویند که به‌دلیل قیود روزگردی به بیش از 35 هزار خانواده‌ی آسیب‌پذیر در سطح شهر و ولسوالی‌های هرات کمک‌های غذایی توزیع می‌شود.

عبدالقیوم رحیمی، والی هرات امروز (پنج‌شنبه، 7 حمل) به روزنامه اطلاعات روز گفت که با همکاری نهادهای خارجی تلاش خواهند کرد تا کمک‌های بیشتر آماده کنند.

آقای رحیمی بر جلوگیری از بلند رفتن قیمت مواد اولیه در بازار تأکید کرد و در عین حال هشدار داد که عاملان بلند بردن قیمت‌ مواد اولیه را به نهادهای عدلی و قضایی معرفی خواهد کرد.

در همین حال، اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری هرات نیز برای چهارهزار خانواده بسته‌های بهداشتی و مواد غذایی توزیع می‌کند.

یونس قاضی‌زاده، رییس این اتاق به روزنامه اطلاعات روز گفت که موترهای اطفائیه سکتور خصوصی قسمت‌هایی از شهر هرات را ضدعفونی می‌کنند.

از سویی هم، شماری از کارگران و افراد فقیر در واکنش بر «قیود روزگردی» و نبود کار در مقابل ساختمان اداره‌ی محلی هرات دست به اعتراض زده‌اند. معترضان از حکومت خواستند که برای کمک به آنان اقدام کند.

«قیود روزگردی» از روز گذشته بدینسو، به‌خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرهای هرات، فراه و زرنج در غرب کشور وضع شده است. باشندگان هرات نیز کمتر در سطح شهر به چشم می‌خورند.

هرات زیر تهدید جدی ویروس کرونا قرار دارد. مسئولان صحی به روزنامه اطلاعات روز می‌گویند که تا کنون دو زن به اثر ابتلا به ویروس کرونا در این ولایت جان داده‌اند.

لینک اصلی: https://www.etilaatroz.com/95397/39000-vulnerable-families-receive-aid-restraints-in-herat/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading