بازتاب نیوز

نظامیان آمریکایی از یک پایگاه هوایی در شمال عراق خارج شدند

٧ حمل ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

نظامیان آمریکایی از یک پایگاه هوایی در شمال عراق خارج شدند
به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)_بین الملل، یک منبع امنیتی عراقی که نامش فاش نشد به خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» گفت، نیروهای آمریکایی که از سال‌ها پیش در پایگاه هوایی «القیاره» در جنوب موصل مرکز ولایت نینوی (در شمال عراق) مستقر بودند،‌ خارج و به پایگاهی دیگر در عراق منتقل شدند. 

به گزارش اسپوتنیک این منبع که یک افسر ارتش عراق در منطقه القیاره است، توضیح داد که نیروهای آمریکایی از دیروز چهارشنبه کار انتقال تجهیزات لجستیک از پایگاه هوایی القیاره را آغاز کرده و فرماندهی آن را به «فرماندهی عملیات نینوی» واگذار کردند.

طبق گفته این منبع، نیروهای آمریکایی از این پایگاه به یک پایگاه دیگر در عراق منتقل شده‌اند. 

این منبع همچنین توضیح داد که آن دسته از نظامیان آمریکایی و نظامیان عضو ائتلاف آمریکا که در کاخ‌های ریاست‌جمهور (معروف به کاخ‌های صدام) ساکن هستند، بزودی از آن خارج خواهند شد. 

به گفته این منبع عراقی، موعد خروج نیروهای آمریکایی از کاخ‌های ریاست جمهوری در ولایت نینوی، چهارم آوریل (شانزدهم حمل) اعلام شده است. 

ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا در عراق امروز پنجشنبه از «تعلیق موقت» آموزش نیروهای امنیتی عراق به دلیل شرایط صحی در سایه شیوع ویروس کرونا خبر داد.

دیروز چهارشنبه (ششم حمل) سخنگوی نیروهای مسلح عراق از خروج نظامیان فرانسوی که در قالب ائتلاف بین‌المللی علیه داعش در این کشور حضور داشتند، خبر داد و گفت، «نیروهای فرانسه خاک عراق را ترک کرده و یک پایگاه هوایی نیز از سوی ائتلاف بین‌المللی تخلیه شد».
 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/206219/نظامیان-آمریکایی-یک-پایگاه-هوایی-شمال-عراق-خارج-شدند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading