بازتاب نیوز

برای ۳۵ هزار خانوادهٔ هراتی مواد خوراکی توزیع می‌شود

٧ حمل ١٣٩٩ سلام وطندار

مسئولان محلی هرات پس از وضع قیود روزگردی در این ولایت از توزیع مواد خوراکی برای ۳۵ هزار خانواده تنگ‌دست در مرکز و ولسوالی‌های پانزده‌گانه آن خبر داده‌اند.

به گفته این مسئولان، مواد خوراکی‌یی که توزیع می‌شود، دو ماه یک خانواده را کفاف‌ می‌کند.

عبدالقیوم رحیمی، والی هرات امروز در جریان توزیع ماسک، صابون و مواد ضدعفونی‌کننده به نیروهای امنیتی این ولایت گفت، این مقدار مواد خوراکی که شامل آرد و برنج و روغن می‌باشد، پس از شناسایی خانواده‌های تنگ‌دست توزیع خواهد شد.

والی هرات افزوده که این مقدار مواد خوراکی به‌خاطر ادامهٔ قیود روزگردی، بیرون نشدن خانواده‌های فقیر از خانه و جلوگیری از گستردش ویروس کرونا توزیع می‌شود.

 یونس قاضی‌زاده، رئیس اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری هرات نیز از کمک سکتور خصوصی در این ولایت خبر می‌دهد.

به گفته او، در صورتی که شمار مبتلایان به ویروس کرونا افزایش یابد، چهار طبقه از ساختمان اتاق تجارت و شماری از هتل‌های هرات را در اختیار ریاست صحت این ولایت قرار خواهد داد.

او همچنان از ایجاد فروشگاه‌های سیار مواد خوراکی در سطح شهر خبر داده و گفته که این فروشگاه‌ها مواد خوراکی را در مقابل خانه‌های باشنده‌گان این ولایت با نرخ ارزان به فروش می‌رسانند تا قیود روزگردی به‌صورت کامل عملی شود.

تا حالا ۸۴ مورد مثبت کرونا در کشور به ثبت رسیده که بیشترین مورد آن در هرات است. از این میان سه تن در هرات و یک تن در بلخ فوت کرده‌اند.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=54042

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading