بازتاب نیوز

کارمندان کاهش تقاضای مواد مخدر وزارت صحت ماه‌هاست معاش نگرفته‌اند

٧ حمل ١٣٩٩ سلام وطندار

صدها کارمند ریاست عمومی کاهش تقاضای مواد مخدر وزارت صحت عامه کشور از چهار ماه به این‌سو تنخواه‌شان را دریافت نکرده‌اند.

 کارمندان این ریاست به سلام‌وطندار می‌گویند که مسئولان بخش مالی این ریاست «تا گلو در فساد غرق‌اند و فرا‌قانونی» عمل می‌کنند.

الیاس، یکی از کارمندان این ریاست می‌گوید، به دلیل ضعف مدیریت، استخدام‌های سلیقه‌یی با معاش بلند، فساد در سطوح رهبری و اوضاع نامناسب چهار ماه می‌شود که معاشش را دریافت نکرده است.

 به گفته او، از دوازدهم ماه قوس که آخرین سال مالی ۱۳۹٨ می‌شود تا این دم (۷ حمل ۱۳۹۹) امتیازاتش را دریافت نکرده است.

 صمد، یکی دیگر از کارمندان این ریاست می‌گوید، خود کامه‌گی، عدم پاسخ‌گویی و بی‌مسئولیتی در سطح رهبری این ریاست سبب معطلی تنخواه‌شان شده است.

به گفته او، یک حلقه خاص که قراردادهای مواد خوراکی و ضروریات بخش‌های مختلف این ریاست به ویژه شفاخانه‌‌های معتادان در کابل و ولایت‌ها را به دوش دارند، در برابر کارمندان این ریاست بی‌اعتنا اند و به هیچ‌یک از کارمندان میان‌رتبه این ریاست پاسخ‌گو نیستند.

 سخنگوی وزارت صحت از اظهار نظر در این باره خودداری می‌کند.

 شاه‌پور یوسف، رئیس کاهش تقاضای مواد مخدر وزارت صحت ادعای کارمندانش را مبنی بر عدم بی‌مسئولیتی و پاسخ‌گویی رد می‌کند و می‌گوید که دلیل تأخیر در پرداخت معاشات، نرسیدن بودجه به این ریاست است.

 ریاست کاهش تقاضای مواد مخدر در بخش درمان معتادان فعالیت می‌کند.

 کارمندان این ریاست شمار افراد مشغول در این اداره را ۶۰۰۰ تن می‌گویند، اما مسئولان این اداره گفته‌اند که در بخش کاهش تقاضای مواد مخدر بیش از ۲۰۰۰ تن مصروف کاراند.‎

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=54041

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading