بازتاب نیوز

محمد اشرف غنی، فرمان رهایی شماری از زندانیان را صادر کرد

٧ حمل ١٣٩٩ رادیو اروپای آزاد

محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان به‌منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در داخل زندان‌های افغانستان، فرمان رهایی شماری از زندانیان را صادر کرد.

در ادامۀ تدابیر حکومت افغانستان به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، محمداشرف غنی، رئیس جمهور این کشور فرمان رهایی هزاران زندانی زندان‌های مرکز و ولایت‌های افغانستان را صادر کرد.

فرید حمیدی، لوی سارنوال افغانستان در نشست خبری‌ای در کابل گفت که بر اساس این فرمان، حدود ۱۰ هزار زندانی از زندان‌های مرکز و ولایت‌ها رها خواهند شد.

آقای حمید افزود: "ما امروز به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مکان‌های سلب آزادی و بر اساس قانون اساسی و دیگر قوانین، گواه صادر فرمان رهایی شماری از زندانیان هستیم."

لوی سارنوال افغانستان گفت که بر بنیاد فرمان رئیس جمهوری یک کمیتۀ تخصصی ایجاد شده که باید در جریان ۱۰ روز این موضوع را بررسی کند و فهرست زندانیانی را که باید رها شوند، تهیه کند.

به گفتۀ آقای حمیدی، بر اساس این فرمان، زندانیانی که رها می‌شوند شامل زنان، کودکان، بیماران، افراد مسن و زندانیانی که می‌شود که مدت حبس شان کمتر از ۵ سال مانده باشد و یا میزان جرم شان پایین باشد.

در همین حال وزارت صحت عامۀ افغانستان از اتخاذ تدابیر بیشتر به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این کشور خبر می‌دهد.

لینک اصلی: https://da.azadiradio.com/a/30511018.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو اروپای آزاد

آخرین خبر ها:

Loading