بازتاب نیوز

غنی: محدودیت‌های جدید در ولایات غربی افغانستان اعمال می‌شود

٧ حمل ١٣٩٩ خبرگزاری آناتولی

استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی

محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان امروز پنجشنبه طی نشست ویدیویی با والی‌های هرات، نیمروز، فراه، غور، بادغیس و هلمند که به دلیل هم‌مرز بودن با ایران در معرض خطر ویروس کرونا قرار دارند، به آنها دستور داد تدابیر شدیدتری مبنی بر اعمال محدودیت رفت و آمد در این ولایات تخاذ کنند.

وی همچنین به مشاور امنیت ملی افغانستان دستور داد که نیروهای امنیتی افغان امنیت بزرگراه‌های تورغندی-هرات و اسلام قلعه–هرات را جدا تامین کنند.

رئيس جمهور افغانستان بر لزوم کنترل ذخایر استراتیژیک مواد غذایی و نرخ‌های بازار توسط والی‌های تمامی ولایات این کشور تاکید کرده و افزود: مقامات محلی در صورت ضرورت، خواهان همکاری از بخش خصوصی شوند.

محمد اشرف غنی با شاره به تخصیص 400 میلیون افغانی «معادل 5 میلیون و 202 هزار دلار» به ولایت هرات همچنین از وزارت دارایی این کشور خواست به هر یک از ولایت‌های فراه، غور و بادغیس نیز 20 میلیون افغانی «معادل 260 هزار دلار» و به هر یک از ولایات نیمروز و هلمند که هم زیر تهدید شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و حوادث طبیعی آنان را تهدید می‌کند، 50 میلیون افغانی «معادل 650 هزار دلار» از مرکز فرستاده شود.

وی ضمن تاکید بر افزایش کرد مراکز تجرید یا "مراکز برای مراقبت و تداوی بیماران مصاب به ویروس کرونا" در تمام ولایات اظهار داشت: "برای کارمندان خدمات بهداشتی از جمله پزشکان و پرستاران که در خط اول مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند بر اساس طرزالعملی که از سوی کابینه تصویب شده، امتیازات فوق‌العاده در نظر گرفته شده و این طرزالعمل امروز جهت اجرایی به والی‌های کشور فرستاده می شود.

لینک اصلی: https://www.aa.com.tr/fa/افغانستان/غنی-محدودیت-های-جدید-در-ولایات-غربی-افغانستان-اعمال-می-شود/1780649

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آناتولی

آخرین خبر ها:

Loading