بازتاب نیوز

اعضای جی ۷ چین را به دلیل کمپاین معلومات نادرست راجع به ویروس کورونا سرزنش کردند

٧ حمل ١٣٩٩ سلام تایمز

مایک پومپئو، وزیر خارجه ایالات متحده به روز چهارشنبه (۶ حمل) گفت، قدرت های گروه هفت (جی ۷) در مخالفت با معلومات نادرست رژیم چین در رابطه به ویروس کورونا متحد اند.

وزرای امور خارجه از کشورهای بزرگ صنعتی در مورد این بحران از طریق کنفرانس ویدیویی صحبت کردند و راجع به جلسه‌ای که در ایالات متحده برنامه ریزی شده بود، بحث کردند.

پومپئو گفت که وی دیدگاه مشترکی را با دیپلوماتان برتر سایر کشورهای جی ۷ -- بریتانیا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و جاپان دارد.

پومپئو به خبرنگاران گفت، «هر یک از کشورهایی که امروز صبح در آن جلسه حضور داشتند، کاملاً از تبلیغات معلومات نادرست که حزب کمونیست چین درگیر آن است تا تلاش کند و از آنچه واقعاً اتفاق افتاده است چشم پوشی کند، آگاه بوده است.»

پمپئو گفت، «بیجینگ در یک کمپاین رسانه های اجتماعی که شامل تئوری های توطئه راجع به دست داشتن ایالات متحده است «مشغول فعالیت بوده و به آن ادامه می دهد.»

سخنگوی وزارت خارجه چین در نیمه ماه حوت در توییتر پیشنهاد کرده بود که، این ویروس را به ووهان، شهر بزرگی که این ویروس برای اولین بار در اواخر سال گذشته کشف شد، سربازان ایالات متحده آورده بود.

پومپئو با اشاره به تبلیغات چین گفت، «این صحبت احمقانه است.»

این ویروس موجب کشته شدن بیش از ۲۱۰۰۰ نفر در سطح جهان شده است، اما بیجینگ در یک کمپاین گسترده روابط عامه قرار گرفته است که گویا این ویروس را تحت کنترل خود آورده است.

رژیم چین همچنان بطور فعال کمک های خود را به خارج از کشور می فرستد و می کوشد تا خود را به عنوان یک قدرت خیرخواه جلوه دهد.

پوشش توسط بیجینگ

پمپئو بیجینگ را متهم کرد که در ابتدا با محدود کردن خبرهای ویروس کورونا جهان را در معرض خطر قرار داده است.

نگرانی های بین المللی در مورد درست بودن معلوماتی که از سوی مقامات چینایی اعلام می شوند افزایش می یابد، کشوری که به تاریخ ۲۸ حوت اعلام کرد که چین هیچ مورد ابتلای محلی جدیدی ندارد. بسیاری از ناظرین تردید دارند که چین با توجه به گستردگی شیوع کووید-۱۹ در این کشور، هیچ ابتلای جدیدی نداشته است.

پومپئو گفت، با وجود تلاش های شوم بیجینگ، ایالات متحده به دنبال همکاری با تمام کشورها به شمول چین است.

پومپئو با اشاره به ارسال تجهیزات حیاتی طبی به تاریخ ۱ حمل به ایتالیا توسط نیروی هوایی ایالات متحده گفت، حکومت ایالات متحده و مؤسسات خیریه خصوصی ایالات متحده، به طور یکسان در تلاشند تا در مبارزه با کووید-۱۹ در سراسر جهان کمک کنند.

لینک اصلی: https://afghanistan.asia-news.com/prs/articles/cnmi_st/features/2020/03/26/feature-03

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام تایمز

آخرین خبر ها:

Loading