بازتاب نیوز

شمار زیادی در یک خانه کهن سالان در آلمان از اثر ویروس کرونا جان باختند

١٠ حمل ١٣٩٩ دويچه وله

شیوع ویروس کرونا باعث مرگ شمار زیادی از باشندگان یک خانه پرستاری کهن سالان در شهر "ولفسبورگ" در ایالت نیدرزاکسن آلمان شد: از آغاز هفته به این سو، دوازده باشنده آن بر اثر ابتلا به ویروس نوع جدید کرونا جان باختند. در این خانه که توسط کلیسا اداره می شود، شمار زیادی از کهن سالان با بیماری شدید "زوال عقل" به سر می برند. انتقال افراد مصاب با زوال عقل به جای دیگری کار دشوار است.

کلاوس مورس شاروال شهر"ولفسبورگ" می گوید که شمار زیادی به صورت غیر مترقب، بدون آشکار شدن نشانه ای از ویروس کرونا، مرده اند. او افزود: « ما در آغاز مشکل قرار داریم. ما همه در برابر زمان بسیار بسیار دشوار قرار داریم.»

رئیس اداره صحت شهر ولفسبورگ گفت که از جمله ۱۶۵ باشنده این خانه، ۷۲ تن آنها به ویروس مبتلا شده اند. حالا مسئولین اداره این خانه همه تلاش ها را به خرج می دهند تا باقی باشندگان را از خطر ابتلا به ویروس حفظ کنند.

قرار است باشندگانی که نتیجه آزمایش شان مثبت بوده است، از باشندگان دیگر در طبقات مختلف ساختمان جدا ساخته شوند. آنهای که آزمایش منفی داشته اند پس از سه روز دوباره مورد آزمایش قرار می گیرند.

خود داری اقارب از بازدید ها

به خصوص برای اقارب جان باختگان بیشتر غمناک خواهد بود که نمی توانند به دلیل خطر ابتلا به ویروس به اجساد نزدیک شوند و لااقل برای آخرین بار صورت عزیزان خود را ببینند و با آنها وداع کنند.

وایل نخست وزیر ایالت نیدرزاکسن گفت: «ما به قربانیان و اقارب آنها  فکر می کنیم. من به خصوص از آنهایی تشکر می کنم که با وجود مواجه شدن خود شان با خطر، تلاش می کنند از موارد بیشتر ابتلا و مرگ و میر جلوگیری کنند.»

وایل  تقاضا  کرد که از دیدارهای شخصی اقارب در خانه پرستاری کهن سالان جلوگیری شود و به عوض آن، باهم از طریق تلفون، ایمل یا نامه ها در تماس بمانند. نخست وزیر ایالت نیدرزاکسن با تاکید افزود که به خصوص باید اقارب کهن سال تر به این محدویت توجه داشته باشند.

 (dpa, NDR)/ hm, si

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/شمار-زیادی-در-یک-خانه-کهن-سالان-در-آلمان-از-اثر-ویروس-کرونا-جان-باختند/a-52949967?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading