بازتاب نیوز

مرز های پاکستان مسدود باقی می مانند

١٠ حمل ١٣٩٩ دويچه وله

مقامات پاکستان روز شنبه اعلام کردند که شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا (کووید ۱۹) به بیشتر از ۱۴۰۰ تن بلند رفته است. این کشور در هفته های گذشته، به دلیل شیوع ویروس کرونا، مرز هایش را با افغانستان، ایران و هندوستان بست.

مویید یوسف، دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در بخش امنیت ملی و برنامه ریزی استراتژیک، به خبرنگاران گفته است که این مرز ها حالا دو هفته دیگر نیز مسدود باقی می مانند.

رقم مبتلایان به ویروس کرونا در پاکستان در این میان به بیشتر از ۱۵۰۰ تن رسیده است. ظفر میرزا وزیر صحت پاکستان گفته است که شماری از مبتلایان در این کشور جان باخته اند. به قول وی تا روز شنبه ۷۲۵ تن در شفاخانه ها بستری گردیده و ۷۱۸۰ تن دیگر در سراسر کشور قرنطین شده اند.

صبح زود روز شنبه ۸ داکتر چینایی به اسلام آباد مواصلت کردند و با خود مواد و وسایل لازم برای آزمایش و مقابله با ویروس جدید کرونا را آوردند. این داکتران می خواهند تجارب خود را با داکتران پاکستانی در زمینه برخورد با ویروس کرونا شریک سازند.

پاکستان پرواز های داخلی و بین المللی خود را فعلاً متوقف ساخته است. همچنان شرکت ها، نهاد های آموزشی و همه دفاتر دولتی در این کشور تعطیل شده اند.

si, nka(dpa)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/مرز-های-پاکستان-مسدود-باقی-می-مانند/a-52950117?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading