بازتاب نیوز

آغاز کار ساخت هفت شفاخانه مخصوص برای مریضان مصاب به کرونا در سه ولایت کشور

١٢ حمل ١٣٩٩ روزنامه اقتصادی وادصم

اداره عملیاتی و حمایوی انکشاف ملی ریاست جمهوری افغانستان از آغاز کار ساخت هفت شفاخانه مخصوص مریضان مبتلا به ویروس کرونا در ولایات کابل، هرات و نمیروز خبر میدهد.

 اداره عملیاتی ریاست جمهوری در اعلامیه‌ی به تاریخ ۱۱ حمل گفته است که قرار است طی چند هفته آینده یک شفاخانه صد بستر ویژه‌ی کرونا در هرات، یک شفاخانه صد بستر در نمیروز و پنج‌ شفاخانه‌ی ۵۰ بستر دیگر در چهار ولسوالی و یک ناحیه شهر کابل ساخته شود.

 در‌این اعلامیه آمده است، کار ساخت پنج شفاخانه ۵۰ بستر ویژه‌ی کرونا در ولسوالی های موسهی، چهار آسیاب، خاک جبار، ده سبز و ناحیه دوازدهم شهر کابل آغاز گردیده و قرار است طی ۲۱ روز تکمیل گردد.

 این اداره در ادامه‌ی اعلامیه خود از تکمیل کار ساخت شفاخانه صد بستر هرات طی ده روز آینده خبر داده افزود، کار ساخت شفاخانه ویزه کرونا در هرات ۱۲ روز پیش در سه شفت کاری آغاز گردیده بود، ۸۰ درصد تکمیل گردیده و قرار است در ده روز دیگر به بهره برداری سپرده شود.

 همچنان کار ساخت یک شفاخانه صد بستر مخصوص‌ مریضان مصاب به ویروس کوید-۱۹ طی یک ماه تکمیل و به بهره‌برداری سپرده شود، کار این این شفاخانه ۹ روز پیش آغاز شده بود.

 قرار است این شفاخانه ها از قطعات پیش ساخت ساخته شود که کار ساخت این شفاخانه ها بدوش شرکت انکشاف ملی سپرده شده است.

لینک اصلی: https://dari.wadsam.com/aaghaz-kaar-saakht-haft-shafa-khanai-makhsoos-baraye-marizaan-masaab-ba-corona-dar-seh-welayat-keshwar-232-232/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اقتصادی وادصم

آخرین خبر ها:

Loading