بازتاب نیوز

عبدالله: تشکیل هیات گفتگوکننده گامی مهم برای زمینه‌سازی گفتگوهای میان‌افغان است

١٢ حمل ١٣٩٩ خبر تلویزیون یک

عبدالله عبدالله می‌گوید که تشکیل هیات گفتگوکننده گامی مهم برای زمینه‌سازی گفتگوهای میان افغانان است. او افزوده است که هنوز زمان لازم برای بحث در مورد شیوه‌ی کار و منبع صلاحیت‌هایی این هیات وجود دارد.

عبدالله عبدالله، امروز سه‌شنبه دوازدهم حمل، در صفحه‌ی فیسبوک خود نگاشته است: «تیم گفتگوکننده، از جمهوری اسلامی افغانستان و ‌منافع ملی کشور نماینده‌گی می‌کند. در مورد روش گزارش‌دهی و مرجع اعطای صلاحیت به این تیم بحث بیشتر را ضروری می‌دانیم.»

آقای عبدالله در ادامه گفته است؛ موقف او این است که تامین صلح عادلانه‌، پایدار و با عزت، اولویت مردم افغانستان است.

او افزوده است: «در مورد ترتیب تیم گفتگوکننده، ملاحظاتی از آدرس برخی از جوانب مطرح شده که قابل درک می‌باشد. من به این باورم که با شروع مذاکره ‌‌و ادامه‌ی آن، زمینه برای تمثیل نماینده‌گی جامع‌تر با در نظرداشت تصامیم مهمی که در پیشرو است باید وجود داشته باشد.»

سخنگوی رییس جمهور هم در صفحه‌ی تویتر خود نگاشته است که دولت افغانستان تمام گام‌های ضروری را برای صلح برداشته است و به تلاش‌هایش همچنان برای امنیت و ثبات پایدار ادامه می‌دهد.

اتحادیه‌ی اروپا از طالبان خواسته است تا خشونت‌ها را کاهش دهند و با به اجرا گذاشتن آتش‌بس سراسری تعهد واقعی خود برای صلح را نشان دهند.

در اعلامیه‌ی دفتر نماینده‌گی اتحادیه اروپا در افغانستان آمده است که در روند رهایی زندانیان پیشرفت به وجود آمده و اکنون هیچ دلیل برای تاخیر گفتگوهای میان افغان‌ها وجود ندارد.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان گفته است کهیک هیات سه نفری این گروه برای بحث تخنیکی در مورد رهایی زندانیانطالبان وارد کابل شده است.

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/41696-2020-03-31-11-23-41

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading